Naujienos

Šventė „Knygų kalėdos“ prezidentūroje

DSC 3517Lapkričio 22 dieną šventėje „Knygų Kalėdos“, kurios vyko Prezidentūroje, dalyvavo ir mūsų, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos, Labardžių filialo vedėja Loreta Jurkienė. Šventės metu Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais ir kaimo bibliotekininkais iš visos šalies įžiebė pirmąją Kalėdų eglutę. Prezidentė taip pat paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią. Šio renginio metu minėjo grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300 –ųjų gimimo metinių jubiliejų, grupės „Antis“ lyderis, architektas ir aktyvus „Sąjūdžio“ narys Algirdas Kaušpėda, etnomuzikologė ir iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė, atlikėjas Donatas Montvydas ir Žiežmarių mokyklos – darželio mokiniai skaitė „Metų“ ištraukas. Šventės metu Prezidentūroje taip pat pasirodė Eglė Špokaitė baleto mokyklos ir vaikų muzikos studijos „Džimba“ jaunieji atlikėjai. Renginį vedė Andrius Rožiškas.

Šventiniame renginyje Prezidentūroje dalyvavo 60 kaimo bibliotekininkų iš visos Lietuvos.

Jau trečią kartą organizuojama Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ šiais metais kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms.

Daugiau nei 1000 kaimų ir miestelių bibliotekų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Šių knygų galima nusipirkti ir padovanoti bibliotekoms lapkričio 19 – sausio 6 dienomis knygynuose „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“, ir „Humanitas“. Akcijoje dalyvaujančioms lipduku pažymėtoms knygoms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Dalinamės šventės akimirkomis.