Naujienos

„PAŽINSI PAVELDĄ - PAŽINSI PATS SAVE“

1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius  birželio pradžioje vykdė projektą Vaikų vasaros stovykla  „Pažinsi paveldą – pažinsi pats save“. Projekto partneriai – Rietavo kultūros centras ir L.Ivinskio gimnazija. Stovyklos vadovai – mokytoja Birutė Butkuvienė ir vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

Projektas tęstinis ( nuo2006m.). Stovyklos tikslas – gerinti vaikų užimtumą, ugdyti meilę ir pagarbą etnokultūrai,, žemaičių tarmei, paveldui. 2019 metai paskelbti Žemaitijos ir vietovardžių  metais. Stovyklaudami vaikai žaidė, piešė, skaitė, maudėsi Germanto, Paršežerio ir Ruškės ežeruose, mokėsi gražiai bendrauti. Stovyklautojai susipažino su Rietavo senamiesčiu, parko pažintiniais takais, aplankė Lopaičių ir Medvėgalio piliakalnius, kunigaikščio Vykinto miestą Tverus, apsilankė Žemaitijos sostinėje Telšiuose.. Taip pat buvo su vaikais kalbėta apie Lietuvos vietovardžius, jų reikšmę tautos kultūros istorijai, apie Žemaitijos regioną ir jos lankytinas vietas.

Stovyklos organizatorių tikslas buvo sudominti vaikus tautos kultūra bei ugdyti patriotizmo jausmus Lietuvai ir Žemaitijai.