Naujienos

„15 METŲ KARTU!“

1Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka kartu su partneriais Rietavo savivaldybės administracija, miesto seniūnija, mokyklomis ir kaimo bendruomenėmis iškilmingai atšventė Europos dieną.

Rietave praūžė nuotaikingas renginys, skirtas paminėti Europos dieną bei ypatingą progą – 15-ąsias Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metines. Visą gegužės mėnesį bibliotekoje veiks Rietavo M. Kl. Oginskio Dailės klasės mokinių kūrybinių dirbtuvių metu sukurtų darbų paroda „Europos vidury“. Renginių metų L. Ivinskio gimnazijos pradinių ir priešmokyklinės klasės mokinių  piešiniai papuošė ne tik bibliotekos, bet ir kultūros centro erdves.

Vienai dienai atidarytoje bibliotekoje-kavinėje buvo galima sužinoti ir prisidėti prie pilietinių iniciatyvų skatinimo platformos šįkartąbalsuosiu.eu, bei sudalyvauti žinių pasitikrinimo veiklose. Dauguma jau žino, kad gegužės 9-oji  visada kupina netikėtumų ir džiaugsmo. Šventės diena miesto aikštėje buvo pradėta šokių fiesta su kūno kultūros mokytoja Giedre Žlibiniene. Vidudienį miesto aikštėje muzikos ir šokio fiestos dalyvius bei  žiūrovus su Europos diena pasveikino savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Gegužės 9 dieną, tęsiant Europos dienos veiklas, Rietavo sav. I. Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Euroweek“ pristatymas. Rietavo L. Ivinskio gimnazijos moksleiviai ir mokytojos A. Rupšienė bei N. Dovidauskienė renginio svečiams papasakojo, kas yra projektas „Euroweek“, kaip jis vykdomas, kokie jo tikslai. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai dalyvauja jau ketverius metus ir turi planų ateičiai. Mokiniai dalijosi projekto metu sukaupta patirtimi ir įspūdžiais.

Tos pačios dienos popietę Rietavo sav. I. Oginskio viešoji biblioteka vėl sulaukė svečių – čia lankėsi Rietavo L. Ivinskio gimnazijos moksleiviai su mokytoja R. Budreckiene. Vaikai klausėsi bibliotekininkės I. Kimtienės pasakojimo apie jos studijas užsienyje pagal Erasmus mainų programą bei trumpos Jaunimo reikalų koordinatoriaus E. Griciaus paskaitos apie mokslo, studijų, darbo, trumpų mainų programų ir dalyvavimo tarptautiniuose jaunimo projektuose galimybes.

Šiais metais savivaldybės bendruomenę kvietėme susiburti ir bendradarbiaujant gaminti bei jungtis į Europos skonio ragavimo kelionę. Iššūkį priėmė ir kaip renginio partneriai Europos šalių patiekalų paruošė Savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyrius, L. Ivinskio gimnazija, Rietavo lopšelis-darželis, M. Kl. Oginskio meno mokykla, kultūros centras, Rietavo socialinių paslaugų centras, Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filialas, Liolių bendruomenė, Labardžių kaimo bendruomenė „Mūsų Labardžiai“. Aktyviai dalyvavo ir net keturias šalis pristatė Pelaičių kaimo bendruomenė. Kiekvienas dalyvis galėjo paragauti ir įvertinti, kurios Europos šalies patiekalas patinka labiausiai. Renginio vedėja Eglė Fabijonavičienė surengė šventės pristatymą-viktoriną, o aktyviausi dalyviai apdovanoti prizais. Svečiai turėjo puikią progą paragauti sriubos iš Oginskių dvaro virtuvės meniu; sriubą pristatė Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka, o pagal užsakymą paruošė „Namų Restoranas Pasaulio Pakrašty“. Renginį vainikavo projekto „X Faktorius“ dalyvių Roko ir Lauryno koncertas.

Bibliografė Vilma Piliuvienė