Jessica Martinello, Gregoire Mabire. Net monstrai valosi dantis

monstraiPagrindinė knygos „Net monstrai valosi dantis“ veikėja – maža mergaitė, kuri labai nemėgsta valytis dantų. Ji baisiausiai bijo dantų gydytojų ir yra tvirtai įsitikinusi, kad nėra didesnių ir labiau gąsdinančių monstrų nei dantistai.

Tačiau kartą vonioje ji sutinka tikrą monstrą. Mergaitė supranta, kad dantų gydytojai iš tiesų yra herojai! Taip pat monstras mergaitei paaiškina, kodėl taip svarbu valytis dantis. Ir tai toks svarbus dalykas, kad net monstrai tai daro! 

Išradingoje paveiksliukų knygoje, pasitelkus humorą ir vaizduotę, pasakojami dalykai, kuriuos vaikams būtina išmokti nuo pat mažų dienų. Kas nutinka, jei nesivalai dantukų? Kodėl būtina juos valyti kasdien ir kaip tai daryti taisyklingai? 

Vaikai susipažins su dantų gydytojo profesija, supras, kokį gerą darbą daro šie žmonės, padedantys išlaikyti dantukus sveikus. Knygoje atskleistos ir vaikus dominančios dantistų paslaptys, pavyzdžiui, kodėl jie dirbdami dėvi kaukes?

„Net monstrai valosi dantis“ – knyga, kurią mielai drauge skaitys tėvai ir vaikai, o žiūrinėdami išmoningus ir linksmus piešinukus, mokysis kalbėti apie kasdienį ritualą, kuris vaikams tikrai ne visada patinka. 

Knygos autorė Jessica Martinello (g. 1988 m.) – italų iliustratorė ir knygų vaikams autorė.

tudijavo turizmą, vėliau baigė vaizduojamosios dailės studijas Venecijos universitete ir specializavosi studijuodama iliustravimą ir pramoginį dizainą Nemo NT akademijoje Florencijoje.

avo pirmą parodą surengė 2012 metais, po to, kai sudalyvavo keliose dirbtuvėse su žinomais italų menininkais. 
„Aš noriu tapti pasakotoja. Tokia, kuri pasakoja istorijas per vaizdus. Noriu pati tapti istorijomis, kurias pasakoju ir bėgti paskui baltą triušį, kol rasiu savo stebuklų šalį, kurią galėsiu dovanoti ir jums. „Jei gali apie tai svajoti, gali tai padaryti“, – yra pasakęs Voltas Disnėjus ir aš visiškai su juo sutinku“.

Jessica Martinello 

Knygą „Net monstrai valosi dantis“ Jessica Martinello išleido drauge su prancūzų iliustratoriumi Gregoire Mabire (g. 1975), kuris taip pat kuria ir iliustruoja knygas vaikams, piešia komiksus. Po ilgo svarstymo, ką rinktis – kulinarijos studijas ar piešimą, jis pagaliau apsisprendė ir trejus metus studijavo Šv. Luko institute Briuselyje. Pirmuosius jo piešinius spausdino įvairūs leidiniai, dabar jis nuolat bendradarbiauja su jaunimo spauda ir komunikacijos agentūromis. Gyvena Nanto mieste Prancūzijoje. 
Abu knygos autoriai domisi knygomis, muzika, kinu ir puikiai perteikia humorą bei išlaisvina vaizduotę savo kūryboje vaikams.