Naujienos

Pažintis su Gruzija

DSCF6458Kai į langą beldžiasi rudeniškas vėjas ir lauke kasdien darosi vis nejaukiau, norisi laiką leisti smagioje draugijoje ir gurkšnoti arbatą. Tokią galimybę rietaviškiai turėjo spalio 24–osios vakarą, mat Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje svečiavosi Rietavo atviro jaunimo centro „Aura“ savanorė Mariami iš Gruzijos, pakvietusi rietaviškius ne tik atsigerti arbatos, bet ir sužinoti apie jos gimtąją šalį.

Mariami papasakojo apie save, savo šeimą, Gruziją, šios šalies švietimo sistemą, kultūrą, tradicijas, kulinarinį paveldą, rodė nuotraukas, kuriose užfiksuota stulbinančio grožio Gruzijos gamta. Mergina teigė, jog gruzinai labai dainingi ir muzikalūs. Kad tai įrodytų, Mariami visiems susirinkusiems padainavo dainą gimtąja kalba. Jog gruzinai ne tik daininga tauta, bet ir puikūs šokėjai, renginio dalyviai taip pat galėjo įsitikinti – savanorė parodė kelis vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuoti gruzinų tautiniai šokiai. Rietaviškiams buvo smalsu išgirsti ir sužinoti, kaip gruziniškai tariami dažniausiai vartojami žodžiai, žodžių junginiai (pvz., labas, aš tave myliu). Tie, kurie bandė juos pakartoti, gana vienbalsiai teigė, kad išmokti gruzinų kalbą nebūtų itin lengva. Renginio metu Mariami kalbėjo rusiškai, o kad visiems susirinkusiesiems būtų aišku, ką viešnia pasakoja, Danutė Bruževičienė vertė.

Laikas nepastebimai prabėgo. Bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė ir bibliografė Vilma Piliuvienė dėkojo viešniai Mariami už apsilankymą ir nuoširdų bendravimą, įteikė merginai gėlių ir atminimui molinę knygelę, kviesdamos visada užeiti į biblioteką. Mariami džiaugėsi galėjusi pabūti bibliotekoje ir papasakoti plačiau apie savo gimtąją šalį – Gruziją.

Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija