Naujienos

Daugėdų bibliotekoje - popietė Tarmių metams paminėti

DSCF6277Spalio 11 d. Daugėdų pradinio ugdymo moksleiviai ir kaimo gyventojai rinkosi į biblioteką, kurioje vyko popietė skirta Tarmių metams paminėti. Popietė prasidėjo bibliotekos vedėjos Audronės Siautilienės pasakojimu apie kalbą, tarmes. ,,Pasistenkime mylėti ir saugoti savo gimtąją kalbą. Didžiuokimės ta kalba, kurią išmokė mūsų tėvai, seneliai ir proseneliai", - teigė bibliotekininkė.

Popietėje dalyvavo Plungės literatų klubo narės Janina Matevičienė ir Ona Sigulda Valužienė. Viešnios pristatė savo kūrybos žemaitiškus eilėraščius. O. S. Valužienė padovanojo bibliotekai savo išleistą vaikišką knygutę „Pievos laivas“.

Kultūros namų vedėja Vilija Butkevičienė skaitė Birutės Lengvenienės posmus, parašytus žemaičių kalba. Mokinukai deklamavo, dainavo ir žaidė žemaitiškus žaidimus. Po vaikų pasirodymo visi įsijungė į programėlę. Buvusios Daugėdų pradinės mokyklos mokytojos Genutė Mažeikienė ir Kazytė Preibienė  deklamavo eilėraščius, pasakojo žemaitiškus atsitikimus. Mokytoja Aniceta Petrošienė papasakojo žemaitišką pamokymą vaikams. Šventės dalyvė Janina Prišmontienė  prisiminė senovišką žemaitišką pasakojimą. Popietės pabaigoje Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Žiliūtė padeklamavo porą žemaitiškų eilėraščių.

Dalyvavusieji renginyje neleis pameluoti - popietė buvo labai smagi. Ačiū mokytojoms už pagalbą organizuojant popietę ir, žinoma, visiems dalyvavusiems.

Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos

Daugėdų filialo vedėja

Audronė Siautilienė