Susitikimas su žurnalistu, kraštotyrininku, rašytoju Eugenijumi Bunka Daugėdų bibliotekoje

DSCF6204Rugsėjo 12 dieną daugėdiškiai rinkosi į biblioteką, kur vyko susitikimas  su žurnalistu, kraštotyrininku, rašytoju Eugenijumi Bunka.

Susitikime buvo kalbėta apie Žemaitiją ir žemaičius. Svečias pasakojo, kad kelias, prasidedantis Rietavo miškų urėdijoje, Lopaičiuose, veda ne tik prie kitų piliakalnių, spėjamų šventviečių, legendomis, mitais, pasakomis apipintų vietų, bet ir į kitus pasaulio kraštus, jungia senąsias civilizacijas ir aidu kartojasi dabartyje. Joje savo vietą turi ne tik septyni pasaulio stebuklai, bet ir senoji Žemaitija.

Susirinkusieji į popietę susidomėję klausėsi apie iš senų senovės Žemaitijoje išlikusius akmenis, ąžuolus, taip pat apie Lopaičiuose esančius akmenis su natūraliai atsiradusiais ar žmogaus paliktais ženklais, iškaltais veidais. E. Bunkos manymu, jie čia atsirado ne atsitiktinai, o yra žemaičių protėvių palikimas. Pasak svečio, radiniai Lopaičiuose ir kitose spėjamose šventvietėse leidžia manyti, jog Žemaitijoje yra buvę ateivių. Nemažiau įdomu buvo klausytis legendų apie žemaičių klajones į jiems „paskirtą žemę“. 

Susirinkusieji į susitikimą net nepastebėjo, kaip prabėgo pora valandų. Visi skirstėsi į namus sužinoję daugybę faktų apie praeitį bei išgirdę įdomių legendų. Tądien svečio įteikta bibliotekai dovana - knyga „Kita legendų kalba“ jau laukia skaitytojų.

 

Daugėdų bibliotekos vedėja Audronė Siautilienė

Daugiau nuotraukų rasite galerijoje.