Naujienos

 • Labardžių istorija iš mūsų atminties

  1                       

   

   

   

   

   

   

   

  Koks didelis saulėtas laukas.

  Kiek pėdsakų liko gilių...

  Ir kalvos, ir slėniai dar šaukia

  Sugrįžt Žemaitijos keliu..,

  Atverskim istorijos knygą

  Gimtųjų, brangių Labardžių,

  Palieskim skambiausiąją stygą

  Iš prisiminimų gilių.

      Spalio mėn. 13 dieną Labardžiuose įvyko popietė ,,Labardžių istorija iš mūsų atminties“ . Renginys prasidėjo poezine muzikine įžanga. Dėkingi Livetai Jatulytei už svajingą gitaros skambesį.

       Daug ką, ko dar nežinojome ir įdomaus papasakojo žurnalistas Antanas Salys. Jo studijų laikais rašytas diplominis darbas buvo būtent apie Labardžius.

       Kiekvienas renginio dalyvis – savita istorija. Visi kartu – didelė ir įdomi kaimo istorijos knyga. Sesės I. Dovidavičienė ir S. Žlibinienės pasidalino prisiminimais iš vaikystės gyvenimo šiame kaime. Didžiulė pagarba buvusioms ilgametėms kaimo mokytojoms J. Pužauskienei, J. Ciparienei ir L. Saudargienei. Jos ir šiandien turi ką papasakot, pasakyt pamokančio ir įdomaus. Savo kaimą labai gerai pažįsta A. Gudžiūnienė. Jos atminty išlikę prisiminimai, bei tėvų pasakojimai verti didžiulio dėmesio.

       Iš šalia esančio Pjaulių kaimo atvykusios L. Kupetienė, G. Sakalauskienė ir V. Afanasjeva taip turėjo ką papasakot.

       V. Čeledinienės atliekama daina apie Labardžius sužavėjo balso skambesiu ir žodžių prasme.

       Džiugu, kad, dabar kitur gyvenanti, buvusi kaimo seniūnaitė O. Končiuvienė  mus aplankė ir išsakė savo pastebėjimus.

        Akimirkos išlikusios iš senų nuotraukų pasakojo pačios už save.

        Šilta, vasariškai šilta tą dieną buvo ne tik lauke, bet ir salėje. Čia liejosi šiluma iš įvairaus laikmečio žmonių, persipindama su skirtingo likimo istorijomis, su įvairių spalvų prisiminimais.

        Popietę baigėm palinkėdami, kad

                                                                    Nelaimės aplenktų mūs žmones,

                                                                    Šviestų saulė, švytėtų veidai...

   

                            Organizatoriai Labardžių biblioteka ir Labardžių kaimo bendruomenė ,,Mūsų labardžiai“.

  Skaityti daugiau...

 • „RAŠAU TAU LAIŠKĄ...“

  1Spalio 9-oji – pasaulinė pašto diena.   Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė jaunuosius skaitytojus į rytmetį „Rašau tau laišką“.

  Apie tai , kad 1874m. buvo įkurta Pasaulinė pašto sąjunga, apie pašto istoriją nuo pašto karietų iki elektroninio pašto, apie Lietuvos pašto įkūrimą 1918m. lapkričio 16 dieną vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Renginio metu jaunieji skaitytojai rašė laiškus, mokėsi teisingai užrašyti ant voko siuntėjo ir gavėjo adresus.

  Skaityti daugiau...

 • Pradinukai

  1Šiandien, rugsėjo 4 d., bibliotekoje lankėsi net trijų Rietavo L. Ivinskio gimnazijos pradinių klasių mokiniai: 1c (mok. L. Tamulionienė), 2a (mok. B. Butkuvienė) ir 4a (mok. V. Auškalnienė). Vaikai su mokytojomis apžiūrėjo ir aptarė fotografijų parodą „Neregėta Lietuva“.

  Paroda bibliotekoje veiks iki rugsėjo 15 d., suskubkite pasigrožėti!

  Skaityti daugiau...

 • „MANO AUGINTINIAI IR KITI...“

  1Spalio  ketvirtoji yra pasaulinė gyvūnijos diena. Ta proga  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Mano augintiniai ir kiti...“.

  Kodėl atsirado minėtina  diena, kokia yra pasaulio gyvūnijos įvairovė vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Vieni  vaikučiai papasakojo apie savo augintinius, kiti – kokius svajoja turėti.

  Renginio metu  vaikai klausėsi pasakų apie gyvūnėlius, sprendė kryžiažodį, susipažino su knygelėmis ir žurnalais apie gamtą esančiais bibliotekoje.

  Skaityti daugiau...

 • Grožio vakaras bibliotekoje

  DSCF1286Spalio 1 d. popietę Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje viešėjo grožio specialistai Rolandas Kieža ir Laima Krasauskienė. Jie susirinkusioms moterims moderniu aparatu nemokamai ištyrė veido odą bei patarė, kaip ją prižiūrėti. Po paskaitos apie odą bei odos priežiūros priemones moterys išmėgino specialistų pasiūlytas grožio procedūras. Vakaras buvo jaukus, įdomus ir naudingas.