Naujienos

 • Darbų paroda

  skelbimas 2018 12 06

 • „PASAKĄ SKAITAU, PASAKĄ PIEŠIU“

  1Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Pasaką skaitau, pasaką piešiu“.

  Su vaikučiais apie Adventą ir artėjančias Kalėdas kalbėjosi vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Buvo prisimintos tradicijos, vaikai pasakojo, kaip ruošiasi šventėms. 

  Kalėdos – stebuklų metas. O daugiausia stebuklų slypi pasakų knygose. Rytmečio metu buvo skaitomos ir piešiamos pasakos, skambėjo eilėraščiai apie žiemą ir žiemos šventes.

  Skaityti daugiau...

 • Pirmoji Labardžiuoe „Adventinio vainiko“ šventė

  1Kai gruodžio pirmąją didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsižiebė Kalėdinės eglės, Labardžiuose nuvilnijo pirmoji „Adventinio vainiko“ šventė. 
  Organizatoriai – Labardžių kaimo biblioteka ir kaimo bendruomenė – šiltai sutiko visus atvykusius gyventojus ir svečius. Sveikindama artėjančių švenčių proga Labardžių kaimo bendruomenės pirmininkė Loreta Jurkienė linkėjo daugiau laiko skirti sau ir artimiesiems, sveikatos, gerų idėjų ir supratimo. Atidengus pirmąją adventinę žvakę, visų akys nukrypo į naujus Labardžių kaimo gyventojus – nykštukus Labardukus, patogiai įsitaisiusius ant Labardžių bendruomenės namų stogo. Buvo galima ir ilgiau džiaugtis puikiomis dekoracijomis, tačiau vakaro šaltukas suginė visus į vidų, kur laukė šokiai, dainos ir žaidimai. 
  Idėjų meistriškumu sužavėjusi Labardžių kaimo bibliotekininkė Tatjana Stancelienė dėkojo visiems, kas prisidėjo prie šių idėjų įgyvendinimo; viešnia iš Rietavo, socialinė darbuotoja Laurina pasidžiaugė galimybe pabūti malonioje draugijoje. Ilgomis kalbomis nusprendę nevarginti svečių, organizatoriai kvietė į sceną Labardžių kaimo merginas – Medą, Evelina, Irminą, Faustą ir Kamilę, kurios savarankiškai sukūrė šokių programą ir debiutavo savo gimtajame kaime. Dainininkė Arijelė susirinkusiųjų ausis džiugino savo dainomis ir žiūrovai negailėjo plojimų visiems pasirodymams. 
  Po dainų ir šokių visi buvo pakviesti pasivaišinti prie gausiomis vaišėmis nukrauto stalo – ir buvo ko paskanauti – suneštos šeimininkių vaišės prašyte prašėsi ragaujamos. Pasivaišinusius vakaro vedėja kvietė žaismingai praleisti laiką, nusimesti kasdienybės rūpesčius ir atsiduoti šypsenai bei juokui. 
  Puikios dekoracijos džiugins labardiškių ir svečių akis visu šventiniu laikotarpiu, o prisiminimuose išliks nuostabi ir šilta pirmoji „Adventinio vainiko“ šventė.

  Labaržių kaimo bendruomenės valdybos narė Sandra Adomaitienė.

  Skaityti daugiau...

 • Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖS TAPYBOS PARODA

  1

  Žiemą pasitinkant Rietavo Irenėjaus Oginskio bibliotekos sienos sušvito įvairiomis spalvomis.

  Čia atidaryta Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos suaugusiųjų grupės prie dailės skyriaus, tapybos darbų paroda. Tai žavūs peizažai, abstrakcijos, natiurmortai nutapyti ant drobės akriliniais dažais.

  Dešimties žmonių grupė, kuriai vadovauja Stanislava Šarkauskaitė, visus metus rinksis meno mokykloje, mokysis tapybos pagrindų ir tobulins savo sugebėjimus.

  Paroda bibliotekoje veiks darbo dienomis nuo 10  iki 17 val. iki gruodžio 14 dienos. Kviečiame apsilankyti.

  Skaityti daugiau...

 • Popietė Liolių bibliotekoje ,,Advento laikas“

  1Artėjančio advento proga lapkričio 28d. Liolių kaimo žmonės rinkosi į Liolių biblioteką kartu praleisti adventinės popietės bei pasidalinti artėjančių švenčių laukimo akimirkomis.

  Susirinkusios moterys, prie puodelio kavos, noriai dalinosi mintimis apie advento tradicijas, senų žmonių papročius, prisiminė savo vaikystės advento laiką ir lygino su šių dienų tradicijomis.

  Džiaugėsi , kad svarbiausia tradicija išlikusi ta pati- šventes leisti šeimos ir artimųjų rate.

  Skaityti daugiau...