Naujienos

 • Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖS TAPYBOS PARODA

  1

  Žiemą pasitinkant Rietavo Irenėjaus Oginskio bibliotekos sienos sušvito įvairiomis spalvomis.

  Čia atidaryta Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos suaugusiųjų grupės prie dailės skyriaus, tapybos darbų paroda. Tai žavūs peizažai, abstrakcijos, natiurmortai nutapyti ant drobės akriliniais dažais.

  Dešimties žmonių grupė, kuriai vadovauja Stanislava Šarkauskaitė, visus metus rinksis meno mokykloje, mokysis tapybos pagrindų ir tobulins savo sugebėjimus.

  Paroda bibliotekoje veiks darbo dienomis nuo 10  iki 17 val. iki gruodžio 14 dienos. Kviečiame apsilankyti.

  Skaityti daugiau...

 • Popietė Liolių bibliotekoje ,,Advento laikas“

  1Artėjančio advento proga lapkričio 28d. Liolių kaimo žmonės rinkosi į Liolių biblioteką kartu praleisti adventinės popietės bei pasidalinti artėjančių švenčių laukimo akimirkomis.

  Susirinkusios moterys, prie puodelio kavos, noriai dalinosi mintimis apie advento tradicijas, senų žmonių papročius, prisiminė savo vaikystės advento laiką ir lygino su šių dienų tradicijomis.

  Džiaugėsi , kad svarbiausia tradicija išlikusi ta pati- šventes leisti šeimos ir artimųjų rate.

  Skaityti daugiau...

 • „SPALVŲ IR PASAKŲ PASAULIS KNYGOS PUSLAPIUOSE“

  1Šių metų lapkričio 6 dieną rašytojui, poetui ir dailininkui Leonardui Gutauskui sukako 80 metų.  Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko rytmetis „Spalvų ir pasakų pasaulis knygos puslapiuose“.

  Apie Leonardo Gutausko gyvenimą ir kūrybą vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Renginio metu buvo skaitomos L.Gutausko pasakos, eilėraščiai. Supažindinti mažieji skaitytojai su autoriaus knygomis , esančiomis vaikų literatūros skyriuje.  Taip pat vaikai iliustravo autoriaus  pasakaitę „Sniegena“.

  Skaityti daugiau...

 • „KAD RUDENS IR ŽIEMOS VAKARAI NEPRAILGTŲ ...“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje mažieji skaitytojai susirinko į rytmetį  „Kad rudens ir žiemos vakarai neprailgtų“. Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė kalbėjosi su vaikučiais, ką jie veikia ilgais ir tamsiais rudens ir žiemos vakarais. Vaikučiams buvo pristatytos knygos, kurios galės sutrumpinti ilgus vakarus.  Tai įvairių žaidimų, galvosūkių, darbelių knygos.  Mažieji skaitytojai  supažindinti ir su pačiomis naujausiomis pasakų knygomis, kurios bibliotekos lentynose apsigyveno 2018 metais.

  Skaityti daugiau...

 • Pirmasis lapų grėbimo čempionatas Labardžiuose

  1Tokia jau gyvenimo seka, kad po linksmybių apie save skuba priminti nebaigti darbai. Labardžiuose, lapkričio dešimtosios rytmetį labardiškė JaninaGrikpedienė, ryto pravažiavimą su dviračiu bedarydama, suko į kaimo gyventojų kiemus ir švilpuko garsu priminė, kad laikas akis prasikrapštyti, čiupti grėblius ir lėkti į Labardžių kaimo skverą, kur pirmą kartą buvo organizuojamas lapų grėbimo čempionatas.

  Kaimo gyventojai, kas galėjo ir norėjo, atvyko ir pavieniui, ir šeimomis. Šaltą rytmetį atvykusius gyventojus pasitiko Danutė Jurkienė su šilta ir skania raugintų kopūstų sriuba; visus šypsena ir labu rytu sveikino Labardžių kaimo bendruomenės pirmininkė Loreta Jurkienė. Pasistiprinę ir maži, ir dideli kibo į darbus. Oras drėgnas, lapai šlapi, tačiau argi yra kas neįmanomo  kaimo žmogui?!                                                                                            Jonas Kuzminskas sumaniai panaudojo turimą techniką ir lapus rinko moderniu šieno presu, o  kiti darbštuoliai grėbė, rinko, stūmė, kėlė ir vežė nukritusius lapus, kad visi galėtų grožėtis švariu ir tvarkingu Labardžių kaimo medžių skveru.

  Pabaigus darbus,visi buvo kiek pavargę, tačiau pradžiugino skanutėliai medaliai, kuriais buvo apdovanoti visi, kas tik grėblį rankose turėjo.                    Nieko nelaukus, pakviesti bendruomenėspirmininkės, visi nuskubėjo pasistiprinti   pietumis ir  pasidžiaugti nuveiktu darbu.

  Padėka skirta visiems, aukojusiems savo laiką ir jėgas. Visų ir neišvardysi, tačiau smagu, kad Labaržių žmonės supranta, jog mūsų stiprybė – vienybėje.

  Skaityti daugiau...