Naujienos

 • Pirmasis lapų grėbimo čempionatas Labardžiuose

  1Tokia jau gyvenimo seka, kad po linksmybių apie save skuba priminti nebaigti darbai. Labardžiuose, lapkričio dešimtosios rytmetį labardiškė JaninaGrikpedienė, ryto pravažiavimą su dviračiu bedarydama, suko į kaimo gyventojų kiemus ir švilpuko garsu priminė, kad laikas akis prasikrapštyti, čiupti grėblius ir lėkti į Labardžių kaimo skverą, kur pirmą kartą buvo organizuojamas lapų grėbimo čempionatas.

  Kaimo gyventojai, kas galėjo ir norėjo, atvyko ir pavieniui, ir šeimomis. Šaltą rytmetį atvykusius gyventojus pasitiko Danutė Jurkienė su šilta ir skania raugintų kopūstų sriuba; visus šypsena ir labu rytu sveikino Labardžių kaimo bendruomenės pirmininkė Loreta Jurkienė. Pasistiprinę ir maži, ir dideli kibo į darbus. Oras drėgnas, lapai šlapi, tačiau argi yra kas neįmanomo  kaimo žmogui?!                                                                                            Jonas Kuzminskas sumaniai panaudojo turimą techniką ir lapus rinko moderniu šieno presu, o  kiti darbštuoliai grėbė, rinko, stūmė, kėlė ir vežė nukritusius lapus, kad visi galėtų grožėtis švariu ir tvarkingu Labardžių kaimo medžių skveru.

  Pabaigus darbus,visi buvo kiek pavargę, tačiau pradžiugino skanutėliai medaliai, kuriais buvo apdovanoti visi, kas tik grėblį rankose turėjo.                    Nieko nelaukus, pakviesti bendruomenėspirmininkės, visi nuskubėjo pasistiprinti   pietumis ir  pasidžiaugti nuveiktu darbu.

  Padėka skirta visiems, aukojusiems savo laiką ir jėgas. Visų ir neišvardysi, tačiau smagu, kad Labaržių žmonės supranta, jog mūsų stiprybė – vienybėje.

  Skaityti daugiau...

 • Šilalės literatų klubas „Versmė“

  1Šeštadienį, lapkričio 10 dieną Šilalės viešojoje bibliotekoje vyko labai graži tetralizuota poezijos ir prozos kūrėjų šventė. Šilalės literatų klubas „Versmė“, vadovaujamas Stefutės Minutaitės šventė savo dvidešimtąjį gimtadienį.

  Į šventę susirinko versmiečių bičiuliai iš Marijampolės, Šiaulių, Varnių, Telšių, Skuodo, Plungės , Raseinių, Tauragės. Su  „Versmės“ klubo literatais rietaviškius sieja graži kūrybinė draugystė. Rietaviškių vardu  Šilalės literatus sveikino Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos l.e.p. direktorė Rita Dičiūnienė, Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė ir literatė Genutė Česnauskienė.

  Skaityti daugiau...

 • Žemaitiškų skaitymų konkursas 2018

  1Lapkričio 9 dieną Rietavo kultūros centre vyko svarbi šventė visiems, mylintiems žemaičių kalbą – „Žemaitiškų skaitymų konkursas“. Šventę jau šeštą kartą organizavo Rietavo sav. I. Oginskio viešoji biblioteka, padedama partnerių: Rietavo kultūros centro, Rietavo M. Kl. Oginskio meno mokyklos, Rietavo sav. administracijos  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus. Be galo smagu, kad konkurso dalyvių kasmet vis daugėja. Šįkart jų buvo net 52. Skaitovai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: priešmokyklinio ir pradinio ugdymo, 5-8 klasių bei 9-12 klasių ir suaugusiųjų. Skaitovus vertino dėmesinga ir kompetentinga komisija: Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus pavaduotoja kultūrai  Jolanta Bertauskienė, Klaipėdos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė, Rietavo savivaldybės vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė) Dainora Batavičienė, Rietavo savivaldybės kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Eglė Fabijonavičienė ir Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Medingėnų filialo vedėja Virginija Žadeikienė.

  Nuskambėjus Rietavo M. Kl. Oginskio meno mokyklos auklėtinės atliekamam muzikiniam kūriniui, šventę į savo rankas perėmė vedėjai: Rietavo M. Kl. Oginskio meno mokyklos Teatro klasės mokytojas, režisierius Vincas Andriuška bei jo auklėtinės Liepa Miškinytė ir Gustė Turskytė.

  Pirmasis scenoje pasirodė jauniausias šventės skaitovas – 3 metų Rietavo lopšelio-darželio „Paukščiukų“ grupės auklėtinis Justinas Bukys. Justinas skaitė poetės B. Lengvenienės „Skaičiuotę“. Berniuką konkursui paruošė auklėtoja Bronė Valdžienė. Drąsiai pasirodęs Justinas sulaukė išskirtinio palaikymo.

  Žinoma, šventės kulminacija – nugalėtojų paskelbimas. Visiems skaitovams bibliotekos direktorė įteikė padėkas už dalyvavimą konkurse, o komisijai teko nelengva užduotis – išrinkti nugalėtojus. Priešmokyklinio ir pradinio ugdymo grupėje pirmąją vietą užėmė Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus trečiokas Matas Rumbutis (mok. Inga Gramauskienė); antrąją – Žadvainių pagrindinės mokyklos pirmokė Evelina Martinavičiūtė (mok. Lina Kerpienė); trečiąją – Rietavo M. Kl. Oginskio meno mokyklos Teatro skyriaus pirmokė Gustė Turskytė (mok. Vincas Andriuška).

  5-8 klasių grupėje pirmoji vieta atiteko Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus 6 kl. moksleivei Erikai Gedminaitei (mok. Kristina Untulytė-Kleinienė); antroji – Tverų gimnazijos šeštokei Skaivai Linkytei (mok. Renata Daukintytė) ir Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus 7-okui Juliui Gužauskui (mok. Kristina Untulytė –Kleinienė); trečioji – Tverų gimnazijos 6 klasės moksleivei Eglei Varanavičiūtei (mok. Renata Daukintytė).

  9-12 klasių ir suaugusiųjų grupėje pirmąją vietą komisija skyrė Rietavo L. Ivinskio gimnazijos 11-okui Deividui Radžvilui (mok. Julita Rimeikienė); antrąją – Rietavo L. Ivinskio gimnazijos 10-okui Modestui Klovai (mok. Ingrida Gedmintaitė) ir Rietavo L. Ivinskio gimnazijos abiturientei Indrei Latvėnaitei (mok. Julita Rimeikienė); trečiąją – Tverų skaitovei Danutei Kiršienei. Visi prizininkai lapkričio 30 dieną važiuos į Skuode vyksiantį antrąjį konkurso etapą.

  Skaityti daugiau...

 • Senjorų dienos Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje

  2Lapkričio 5 d. 11 val. į  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką rinkosi Rietavo senjorai. Jie dalyvavo pirmajame projekto „Prisijungusi Lietuva“ etape. „Prisijungusi Lietuva“ yra projektas, kviečiantis bendruomenės žmones tapti sumaniais, atsakingais ir kuriančiais skaitmeninio pasaulio piliečiais. Ypač daug dėmesio projekte skiriama senjorams. Pirmosios dienos tema - e.sveikata. Dėkojame projekte dalyvaujantiems Rietavo senjorams Falmirai Dromantienei, Danutei Beržinienei, Genovaitei Kuzminskienei, Irenai Skėrienei, Danutei Bruževičienei, Bronelei ir Juozui Srėbaliams. Dar keletas senjorų prisijungė ir paskaitą išklausė namuose.

  Skaityti daugiau...

 • Šventė konkursas

  skelbimas 2018 10 29