Naujienos

 • PARODA „SENŲJŲ AMATŲ ATGAIVINIMAS“

  1Penktadienio vakarą Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio bibliotekoje rinkosi meno mylėtojai. Čia buvo atidaryta Rietavo savivaldybės Moterų klubo paroda „Senųjų amatų atgaivinimas“. Parodoje pristatomi unikalūs Palmiros Mikalauskienės vadovaujamo Moterų klubo darbai ir dar niekur nematytas paveikslas iš to, kas randama gamtoje. Prie paveikslų kūrimo prisidėjo ir Moterų klubo narių vaikai.

  Bibliotekoje paroda veiks iki sausio 6 dienos. Kviečiame apsilankyti!

  Skaityti daugiau...

 • „SIMONAS DAUKANTAS LIETUVAI“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė savo skaitytojus į rytmetį „Simonas Daukantas Lietuvai“.

  2018 metai paskelbti ir Simono Daukanto metais. Apie Lietuvos istoriko, rašytojo, švietėjo, vieno iš pirmųjų tautinio atgimimo ideologų darbus Lietuvai, apie jo gyvenimą, kūrybą, nuopelnus Lietuvos istorijai vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Vaikams buvo pristatytos knygos apie S.Daukantą, esančios bibliotekoje, paruošta parodėlė apie garbųjį žemaitį.

  Skaityti daugiau...

 • Darbų paroda

  skelbimas 2018 12 06

 • „PASAKĄ SKAITAU, PASAKĄ PIEŠIU“

  1Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Pasaką skaitau, pasaką piešiu“.

  Su vaikučiais apie Adventą ir artėjančias Kalėdas kalbėjosi vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Buvo prisimintos tradicijos, vaikai pasakojo, kaip ruošiasi šventėms. 

  Kalėdos – stebuklų metas. O daugiausia stebuklų slypi pasakų knygose. Rytmečio metu buvo skaitomos ir piešiamos pasakos, skambėjo eilėraščiai apie žiemą ir žiemos šventes.

  Skaityti daugiau...

 • Pirmoji Labardžiuoe „Adventinio vainiko“ šventė

  1Kai gruodžio pirmąją didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsižiebė Kalėdinės eglės, Labardžiuose nuvilnijo pirmoji „Adventinio vainiko“ šventė. 
  Organizatoriai – Labardžių kaimo biblioteka ir kaimo bendruomenė – šiltai sutiko visus atvykusius gyventojus ir svečius. Sveikindama artėjančių švenčių proga Labardžių kaimo bendruomenės pirmininkė Loreta Jurkienė linkėjo daugiau laiko skirti sau ir artimiesiems, sveikatos, gerų idėjų ir supratimo. Atidengus pirmąją adventinę žvakę, visų akys nukrypo į naujus Labardžių kaimo gyventojus – nykštukus Labardukus, patogiai įsitaisiusius ant Labardžių bendruomenės namų stogo. Buvo galima ir ilgiau džiaugtis puikiomis dekoracijomis, tačiau vakaro šaltukas suginė visus į vidų, kur laukė šokiai, dainos ir žaidimai. 
  Idėjų meistriškumu sužavėjusi Labardžių kaimo bibliotekininkė Tatjana Stancelienė dėkojo visiems, kas prisidėjo prie šių idėjų įgyvendinimo; viešnia iš Rietavo, socialinė darbuotoja Laurina pasidžiaugė galimybe pabūti malonioje draugijoje. Ilgomis kalbomis nusprendę nevarginti svečių, organizatoriai kvietė į sceną Labardžių kaimo merginas – Medą, Evelina, Irminą, Faustą ir Kamilę, kurios savarankiškai sukūrė šokių programą ir debiutavo savo gimtajame kaime. Dainininkė Arijelė susirinkusiųjų ausis džiugino savo dainomis ir žiūrovai negailėjo plojimų visiems pasirodymams. 
  Po dainų ir šokių visi buvo pakviesti pasivaišinti prie gausiomis vaišėmis nukrauto stalo – ir buvo ko paskanauti – suneštos šeimininkių vaišės prašyte prašėsi ragaujamos. Pasivaišinusius vakaro vedėja kvietė žaismingai praleisti laiką, nusimesti kasdienybės rūpesčius ir atsiduoti šypsenai bei juokui. 
  Puikios dekoracijos džiugins labardiškių ir svečių akis visu šventiniu laikotarpiu, o prisiminimuose išliks nuostabi ir šilta pirmoji „Adventinio vainiko“ šventė.

  Labaržių kaimo bendruomenės valdybos narė Sandra Adomaitienė.

  Skaityti daugiau...