Naujienos

Jaunųjų Rietavo fotografų paroda

DSC 0015

2013 m. birželio 19 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos sienos pasipuošė jaunųjų fotografų nuotraukomis.

Įžanginį žodį apie fotografijos meną, gebėjimą įžvelgti ir užfiksuoti gražiausius momentus atidarydamas parodą tarė jaunųjų fotografų mokytojas Mantas Viržintas. Pasidžiaugęs, kad per metus daug nuveikta, gražiai susibendrauta, įteikė būrelio dalyviams diplomus, padėkojo bibliotekos direktorei Erikai Žiliūtei už suteiktą erdvę nuotraukoms eksponuoti.

Jaunuosius fotografus su pirmąja paroda sveikino jų tėveliai. Bibliotekos šeimininkė E. Žiliūtė dėkojo, kad nuotraukos su gražiausiais Rietavo gamtos vaizdais kurį laiką džiugins bibliotekos lankytojus.

Paroda veiks visą liepos mėnesį. Jos organizatoriai kviečia rietaviškius apsilankyti ir įvertinti, kaip mus supantį pasaulį per objektyvą mato jaunieji rietaviškiai.

„Rietavo žemės“ inf.

„Plungės žinios“ 2013-06-28 Nr. 50

DSCF5988 DSC 0005

Mokymai senjorams „Sveika gyvensena“

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka įgyvendindama Ugdymo plėtotės centro projektą „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias kompetencijas“ organizuoja „Sveikos gyvensenos“ mokymus.

Informacija registracijai: tikslinė grupė – asmenys 55 metų ir vyresni.

Grupės dalyvių skaičius ne mažiau 10 asmenų.

Mokymai vyks: Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje (Plungės g. 19, Rietavas). 2013 m. birželio 27 d. – liepos 25 d.

„Sveika gyvensena“ 2013 m. birželio 27, 28. Liepos 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25.

Mokymus apmoka ES Socialinis Fondas. Baigus mokymus išduodamas pažymėjimas.

Registracija tel. (8-448) 68612 ir el. paštas: rietavas.biblioteka​@​gmail.com

Atvykus į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką būtina turėti asmens dokumentą.

XII Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydis

DSCN0970Birželio 7-8 d. Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka organizavo XII Žemaitijos bibliotekininkų sportinį – pažintinį renginį „ŽYGIUOJA ŠAUKTINIS PER SMĖLĮ“. Susibūrimas vyko „Karklės SOS vaikų poilsiavietėje“. Renginyje dalyvavo garbingi svečiai: Kaliningrado (RF) apskrities mokslinės bibliotekos viešųjų ryšių specialistė Jana Skurichina, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Skuodo rajono meras Stasys Vainoras. Renginį pagyvino Klaipėdos karinių jūrų pajėgų orkestras „Bangpūtys“.

Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydis organizuojamas kasmet, tačiau Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos darbuotojos kartu su direktore Erika Žiliūte, sugalvojusios pasivadinti „Medūzomis ir šauktiniu“, sąskrydyje dalyvavo pirmą kartą. Po išradingų prisistatymų (galima pasidžiaugti, jog rietaviškių ir prisistatymas, ir šūkis, ir apranga nenusileido kūrybingumu kitų miestų bibliotekininkų komandoms) visiems „šauktiniams“ Baltijos jūros pakrante teko žygiuoti 7 km. iki Giruliuose esančios baterijos – muziejaus „Memel – Nord“. Ten laukė įvairios sportinės užduotys: reikėjo bėgte šturmuoti stačius pajūrio kalnus, kibirais nešti smėlį ir pan. Po tokių rungčių visi išalkę skubėjo ragauti kareiviškos košės. Atlikę visas užduotis, įveikę smėlio kopas, paragavę kareiviškos košės, bibliotekininkai galėjo ne tik pabendrauti, pasidalyti patirtimi, bet ir pasimokyti Lotynų Amerikos šokių, pasiklausyti muzikos, pasigrožėti gamta.

Iš sąskrydžio Rietavo bibliotekos darbuotojai grįžo kupini gerų įspūdžių, noro tęsti užsimezgusią draugystę su kolegomis iš kitų regionų bibliotekų bei apdovanoti prizais (bibliotekos direktorei E. Žiliūtei įteiktas prizas už dalyvavimą pirmą kartą sąskrydyje, Ievai Kimtienei - už iškovotą trečią vietą komandų kapitonų rungtyje „Pamaitink išalkusius“). Teisė kitais metais rengti XIII sąskrydį atiteko Jurbarko rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.

DSCN0948 DSCN0983 DSCN1035 DSCN1048

Poetės Janinos Butnorienės kūrybos vakaras

DSCF54952013 m. gegužės 23 d. vakarą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje skambėjo eilėraščiai ir dainos. Poezijos ir muzikos mylėtojai skubėjo į poetės Janinos Butnorienės autorinį koncertą – kūrybos vakarą „Meilė – akimirka, meilė – amžinybė“.

J. Butnorienės kūrybinis spektras labai įvairus: eilėraščiai, giesmės, vaikiškos, liaudiškos, tautiškos, estradinės dainos, prozos kūriniai. Šiemet autorė švenčia savo kūrybos dvidešimtmetį. Dvidešimt knygelių, autorinių dainų albumų išleidusi kūrėja yra literatų sambūrio „Aura“ vadovė, aktyviai dalyvauja įvairiuose literatų renginiuose ir šventėse. Rietave ji pristatė keturias naujausias savo knygeles: „Laukinis tango“, „Gyvenimas duotas“, „Žemaitiška ruoda, linksmoma i guodas“, „Norėk nesenti“. Viešnia ne tik skaitė savo eiles, bet ir drauge su  Alfredu Eičinu dainavo jausmingas, romantiškas dainas.

Tą vakarą žiūrovai ne tik išgirdo linksmų, romantiškų, žemaitiškų dainų ir eilėraščių, bet ir buvo apdovanoti prizais. Po koncerto viešnia bendravo su susirinkusiais rietaviškiais. Norintys galėjo įsigyti knygų, kasečių ir kompaktinių plokštelių su autorės autografais.

 

Rietavo savivaldybės. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

 

DSCF5486 DSCF5499 DSCF5510

Janinos Butnorienės autorinis koncertas - kūrybos vakaras

kurybos vakarasGegužės 23 d. 17 val. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje Janinos Butnorienės autorinis koncertas - kūrybos vakaras „MEILĖ – AKIMIRKA, MEILĖ – AMŽINYBĖ“.

Renginio metu bus pristatytos naujausios poetės knygos: „Gyvenimas duotas“, „Norėk nesenti“, „Laukinis tango“, „Žemaitėška ruoda, linksmoma i guodas“. 

Klausysimės Alfredo Eičino ir Janinos Butnorienės dueto atliekamų linksmų, romantiškų ir žemaitiškų dainų. Po renginio bus galima įsigyti poetės knygų, diskų su autografais. Renginys nemokamas.

 

Renginio organizatoriai: Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

Subkategorijos