Naujienos

Pasakų skrynelės lobiai

P1010420

Darganotą spalio 28-sios popietę Labardžių kaimo vaikai rinkosi į jau tradicija tapusius pasakų skaitymus „Pasakų skrynelės lobiai“. Šį kartą jiems pasakų skaityti atvyko net pati raganaitė Lili. Ji ne tik pasakas sekė, bet ir iš delno vaikams skaitė, kas jų laukia artimiausiu metu ar kas neseniai įvyko. Popietės metu apdovanotos atsiminimų dovanėlėmis mergaitės, kurios per vasarą perskaitė daugiausia knygų: Fausta Berenytė, Eva Kupetytė ir Vytenė Brazaitė. Truputį mažiau knygų perskaitė Neringa Laurinaitytė ir Kamilė Jurkutė. Po pasakų sekimo mažiausieji popietės dalyviai piešė piešinius, kurie dabar puošia biblioteką, o didesnieji žaidė „Sugedusį telefoną“.

Renginio pabaigoje pasivaišinę karšta arbata ir raganaitės burtais išburtais saldumynais, popietės dalyviai pažadėjo sugrįžti ir kitą kartą, tik neaišku, kaip bus su raganaite, nes ji tą dieną pirmą kartą namo išskrido bibliotekoje rasta šluota.

Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos

Labardžių filialo vedėja Loreta Jurkienė

Skaityti daugiau...

Vaikų rytmetys „Simonas Daukantas – vargo pelė“

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius drauge su mokytojos D. Norkuvienės pirmokėliais organizavo rytmetį, skirtą Simono Daukanto 220-osioms metinėms.

Apie iškilųjį žemaitį Simoną Daukantą, jo vaikystę, jaunystę, gyvenimą ir darbus Lietuvai papasakojo vaikams vyr. bibliotekininkė R. Durkienė.  Buvo skaitomos ištraukėlės iš knygos vaikams apie Daukantą.

Tuo pačiu mažieji skaitytojai susipažino su naujomis bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus patalpomis bei naujai gautomis knygelėmis vaikams.

Pažintis su Gruzija

DSCF6458Kai į langą beldžiasi rudeniškas vėjas ir lauke kasdien darosi vis nejaukiau, norisi laiką leisti smagioje draugijoje ir gurkšnoti arbatą. Tokią galimybę rietaviškiai turėjo spalio 24–osios vakarą, mat Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje svečiavosi Rietavo atviro jaunimo centro „Aura“ savanorė Mariami iš Gruzijos, pakvietusi rietaviškius ne tik atsigerti arbatos, bet ir sužinoti apie jos gimtąją šalį.

Skaityti daugiau...

Pasakų skaitymai

DSCF6377Spalio 23d. Liolių bibliotekoje vyko popietė tarmių metams paminėti . Liolių bibliotekos bibliotekininkė Vida Dranginienė supažindino vaikus su lietuvių kalbos tarmėmis, ragino kalbėti savo gimtąja tarme. Popietės metu buvo skaitoma žemaitiškai, perskaitytas ir  B.Lengvenienės eilėraštis „Varna“.

Vaikai skaitė eilėraščius, pasakas, greitakalbes žemaitiškai, kurios  sukėlė daug juoko, nes žemaitiškai skaityti ne taip jau ir lengva.

Renginio pabaigoje Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė visiems susirinkusiems įteikė po skirtuką knygoms linkėdama skaityti knygas, nepamiršti žemaitiško žodžio ir lankytis bibliotekoje. 

Bibliotekoje pristatyta boružėlių kolekcija

DSCF6341Spalio 17–osios rytą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje lankėsi Danutė Skrabytė–Keliuotienė. Tai moteris, kuri ne tik aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, kuria spektaklius, groja, rašo, bet ir kolekcionuoja daiktus su... boružėlėmis. D. Skrabytė–Keliuotienė Rietavo bibliotekoje lankosi dažnai, tačiau savo kūrybinę programą pristatė pirmą kartą. Į susitikimą su Danute Skrabyte–Keliuotiene atvyko Žadvainių pagrindinės mokyklos penktokai su mokytoja Rūta Miliene.

Skaityti daugiau...

Subkategorijos