Naujienos

 • Gyvenimo vargas, tapęs poezija

  DSCF67692014-ieji paskelbti Kristijono Donelaičio metais. Minime lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus 300-ąsias gimimo metines. Ta proga sausio 22 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis vakaras „Donelaitis tarp mūsų“. Buvo ir svečių: sudalyvauti renginyje ir paskaityti K. Donelaičio kūrybos mielai sutiko Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Dovidauskienė su vyru Vidmantu Dovidausku bei gimnazijos moksleiviai Eidvilė Kadytė ir Tadas Andriuška.

  Skaityti daugiau...

 • Filmo (ir apysakos) „Riešutų duona“ vakaras

  riesutu-duona skelbimas

 • Popietė, skirta Kristijono Donelaičio 300–ioms metinėms

  DSCF6728Sausio 15 d. Daugėdų bibliotekoje vyko popietė, skirta Kristijono Donelaičio 300–ioms metinėms paminėti. Į popietę susirinko gausus būrys daugėdiškių, bibliotekos skaitytojų, kurie ne tik klausėsi apie Kristijoną Donelaitį, bet ir patys skaitė poemos ,,Metai“ ištraukas.

  Skaityti daugiau...

 • Literatūrinis vakaras „Donelaitis tarp mūsų“

  donelaitis1

 • ,,ŽODIS “LAISVĖ” ŠIANDIENOS VAIKO LŪPOSE” – popietė, skirta Sausio 13-ajai paminėti

  photo 1Sausio 13 d. Tverų  miestelio  biblioteka pakvietė vaikus į popietę ,,Žodis ,,Laisvė” šiandienos vaiko lūpose”, skirtą 1991 sausio 13 d. paminėti.

  Prieš renginį vaikai apžiūrėjo parengtą parodą, uždegė žuvusiems po atminimo žvakę.

  Popietė prasidėjo ištraukos iš 1992 m. laikraštyje ,,Klaipėda” publikuoto Klaipėdos 24-osios vid. mokyklos X klasės mokinio Nerijaus Daukšos rašinio ,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą”, skirto sausio įvykiams, skaitymu: “…Čia  - tavo Lietuva, tavo žemė, tavo gimtinė. Lietuviui kitos gimtinės niekada nebus. Tik gimtoji žemė  - jo gyvenimo pamatas, jo gyvybė, jo meilė ir tikėjimas. Jau nuo vaikystės kiekvieną lydi senelių išminties žodžiai: ,,Tėvynės ir dūmas saldus”,  ,,Tėviškėje ir tvoros žydi”. Gimtinė…Žemė…Ilgus metus ji buvo atimta iš mūsų, tapo lyg svetima…Ir lietuvis atgimė iš naujo, prisiminė savo šaknis, savo tautos būdą. Juk tauta be savo šaknų, be savo namų, be gimtinės - tai ne tauta. Ji išsigimsta, netenka savo papročių, užmiršta savo dainas, užmiršta, kur jos kelio pradžia…”

  ,,Kas yra laisvė: laisvė žmogaus, laisvė tautos?” – į diskusiją vaikus pakvietė  klasės  mokytoja Loreta Lidekauskienė. Vaikai pateikė ivairių minčių, o vėliau savo mintis išreiškė piešiniais.

  Tverų filialo vedėja D. Grauslienė