Naujienos

Sveikinimas

kaledinis1

Fotografijos darbų paroda

foto-paroda-skautai

Vaikų rytmetys „Kalėdos žemaitiškai“

DSCF66262013-ieji metai - tarmių metai. Metai baigiasi, artėja Kalėdos. Ta proga gruodžio 11 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Kalėdos žemaitiškai“.

Renginio metu vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė priminė vaikučiams kokios Lietuvoje yra tarmės ir potarmės, kokie etnografiniai regionai, kokios švenčių tradicijos Lietuvoje.

 Supažindino su esančiomis vaikų literatūros skyriuje knygelėmis apie žiemą, Kalėdas ir Naujuosius metus.

Mažuosius aplankė ir pasakų teta, kuri žemaitiškai paporino smagių istorijų, papasakojo, kaip Žemaitijoje buvo elgiamasi  Advento metu, kaip švenčiamos Kūčios ir Kalėdos.

Vaikučiai patys deklamavo posmus apie žiemą ir Kalėdas, išbandė sėkmę „laimės šulinyje“.

Šventiniame rytmety dalyvavo L.Ivinskio gimnazijos Ia klasė su mokytoja B. Butkuviene, taip pat vaikų mamytės ir senelės.

Renginio pabaigoje vaikai buvo pavaišinti kalėdiniais saldainiais ir palinkėta jiems gražiai atšvęsti šventes ir turiningai, su knygele praleisti žiemos atostogas.

Adventinis vakaras „Laukimo džiaugsmas“

skelbimas

Praturtinkime bibliotekas – padovanokime naujų knygų!

lrp a4Jau tradicine tapusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos" šiais metais kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms. Visi kartu pasirūpinkime, kad šių bibliotekų skaitytojams – vaikams ir suaugusiesiems – netrūktų grožinės literatūros kūrinių, enciklopedinių leidinių ir žinynų.

„Šalies bibliotekos puoselėja meilę knygai visoje Lietuvoje ir yra svarbūs kultūros židiniai, sutelkiantys bendruomenę, skatinantys skaityti ir branginti gimtąjį žodį. Per šias Kalėdas visi kartu galime praturtinti mūsų bibliotekas ir padovanoti joms naujų knygų!" – kviečia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pernai visi susitelkę per akciją „Knygų Kalėdos" surinkome daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų šalies mokykloms. Tegul knyga suartina mus ir įkvepia dalytis gerumu ir šiais metais!

Kviečiame visas šalies bibliotekas aktyviai dalyvauti akcijoje, surengti knygų skaitymus ir paskatinti savo skaitytojus dovanoti knygų bibliotekoms.

Daugiau nei 1000 kaimų ir miestelių bibliotekų jau parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Lapkričio 19 – sausio 6 dienomis knygynuose „Vaga", „Pegasas", „Knygų namai" ir „Humanitas" įsikurs specialios „Knygų Kalėdų" lentynos. Akcijoje dalyvaujančios knygos bus pažymėtos lipduku ir joms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Naujų knygų bibliotekoms skaitytojai ir organizacijos gali padovanoti ir tiesiogiai.

Rekomenduojamų knygų sąrašą rasite www.knygukaledos.lt

Skaitykime, dovanokime, dalykimės!

Subkategorijos