Naujienos

Literatūrinis vakaras „Donelaitis tarp mūsų“

donelaitis1

,,ŽODIS “LAISVĖ” ŠIANDIENOS VAIKO LŪPOSE” – popietė, skirta Sausio 13-ajai paminėti

photo 1Sausio 13 d. Tverų  miestelio  biblioteka pakvietė vaikus į popietę ,,Žodis ,,Laisvė” šiandienos vaiko lūpose”, skirtą 1991 sausio 13 d. paminėti.

Prieš renginį vaikai apžiūrėjo parengtą parodą, uždegė žuvusiems po atminimo žvakę.

Popietė prasidėjo ištraukos iš 1992 m. laikraštyje ,,Klaipėda” publikuoto Klaipėdos 24-osios vid. mokyklos X klasės mokinio Nerijaus Daukšos rašinio ,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą”, skirto sausio įvykiams, skaitymu: “…Čia  - tavo Lietuva, tavo žemė, tavo gimtinė. Lietuviui kitos gimtinės niekada nebus. Tik gimtoji žemė  - jo gyvenimo pamatas, jo gyvybė, jo meilė ir tikėjimas. Jau nuo vaikystės kiekvieną lydi senelių išminties žodžiai: ,,Tėvynės ir dūmas saldus”,  ,,Tėviškėje ir tvoros žydi”. Gimtinė…Žemė…Ilgus metus ji buvo atimta iš mūsų, tapo lyg svetima…Ir lietuvis atgimė iš naujo, prisiminė savo šaknis, savo tautos būdą. Juk tauta be savo šaknų, be savo namų, be gimtinės - tai ne tauta. Ji išsigimsta, netenka savo papročių, užmiršta savo dainas, užmiršta, kur jos kelio pradžia…”

,,Kas yra laisvė: laisvė žmogaus, laisvė tautos?” – į diskusiją vaikus pakvietė  klasės  mokytoja Loreta Lidekauskienė. Vaikai pateikė ivairių minčių, o vėliau savo mintis išreiškė piešiniais.

Tverų filialo vedėja D. Grauslienė

„TĖVYNĖS GYNĖJAI“ – vaikų rytmetys, skirtas Sausio 13-ąjai

DSCF6725Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus  į rytmetį, laisvės gynėjų  dienai paminėti. Vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė papasakojo vaikams apie 1991-ųjų metų sausio įvykius, paminėjo, kad tą sausio 13-osios naktį prie parlamento rūmų budėjo 14, o prie televizijos bokšto - 7 rietaviškiai. Parodė vaikams žuvusiųjų tą naktį nuotraukas. Vaikai tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą, uždegė visiems po atminimo žvakelę.

Taip pat susipažino su bibliotekoje esančiomis knygelėmis apie sausio 13-osios įvykius.

Skaityti daugiau...

Virtuali paroda, skirta K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms

Kviečiame visus pažiūrėti virtualią parodą, skirtą K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Parodą rasite čia.

Adventinis vakaras „Laukimo džiaugsmas“

DSC 0029Adventas – rimties, susikaupimo, susitaikymo, gražių darbų, minčių, stebuklų, laukimo metas. Kad laukimas neprailgtų, gruodžio 19-osios vakarą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka pakvietė į adventinį vakarą „Laukimo džiaugsmas“.

Šventė prasidėjo kanklių skambesiu. Mažieji skaitovai (Goda Velykytė ir Nojus Brukštus), pasidaliję įspūdžiais apie ruošimąsi Kūčioms, susirinkusius rietaviškius vaišino kūčiukais. Šventės vedėjai, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė ir Mykolas Kimtys, uždegė advento žvakes ir visą vakarą dalijosi gražiomis mintimis apie artėjančias šventes. Degančios žvakės suteikė jaukumo, šilumos, o dieviška muzika, kurią dovanojo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai, džiugino visų susirinkusiųjų širdis.

Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau...

Subkategorijos