Naujienos

 • 2014 m. pavasario EUROPROTŲ kovos Rietave vėl vyks!!!

  article ep,,Europrotai” – tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujo sužinoti norintiems žmonėms.

  2014 m. pavasario “Europrotų” sezone vyks 4 žaidimo turnyrai: vasario 26 d., kovo 5, 12, 19 dienomis. Pradžia – 17.30 val.

  Turnyre žaidžia komandos, kurias gali sudaryti nuo 4 iki 6 žaidėjų. 2014- aisiais metais tęsiamos Europos piliečių metų veiklos, gegužės 25 d. vyks Europos Parlamento rinkimai, tad tos komandos, kurios savo sudėtyje turės bent vieną dalyvį, turintį teisę pirmą kartą balsuoti EP rinkimuose, gaus papildomą tašką.

  Rietaviškių protų kovos vyks Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje. Daugiau informacijos ir registracija atėjus į biblioteką arba el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 • GERIAUSI 2013 METŲ BIBLIOTEKOS SKAITYTOJAI

  DSCF6840Knyga žmogaus gyvenime jau seniai užima svarbią vietą. Tai ir žinių šaltinis, tai ir atsakymai į įvairius iškilusius klausimus, džiaugsmas, paguoda, ir didelis malonumas. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius stengiasi nuo pat mažens vaikams įdiegti meilę knygai. Tai ir pokalbiai, įvairūs renginukai, knygelių pristatymai. Jau kelinti metai skyrius renka geriausius metų skaitytojus ir juos stengiasi pagerbti bei paskatinti. Džiūgu, kad geriausių 2013-ųjų metų skaitytojų sąraše Lauryno Ivinskio gimnazijos vaikai nuo pirmos iki dešimtos klasės. Gražiai su knygele pernai draugavo pirmokas Vykintas Simanavičius, antrokėlės Dovilė Arlauskaitė, Julija Grauslytė, Iveta Simanavičiūtė, trečiokė Reda Mėčiūtė.  Šauniai skaito 5a klasės mokiniai: Kotryna Dirmantaitė, Paulė Katauskaitė, Agnė ir Ugnė Petravičiūtės, Matas Sauserys ir Eivydas Simanavičius. Džiugina gražia draugyste su knyga ir vyresnieji moksleiviai. Tai septintokai Beatričė Vaičikauskaitė  ir Tadas Simonavičius, aštuntokė Neringa Eitutytė. Puikiai suvokia draugystės su knyga reikšmę ir gimnazistai Marta Jasaitė, Agnė Paluckaitė, Laura Čiuželytė ir Laurynas Simanavičius.

  Visi šie šaunūs knygos bičiuliai apdovanoti padėkos raštais ir knygomis. Norisi tikėti, kad knyga, kaip didžiulė kultūros vertybė, kasmet vis daugiau vietos atras vaikų širdyse, padės jiems siekti užsibrėžtų tikslų ir padarys jų gyvenimą įdomesnį ir prasmingesnį.

 • Rytmetys ,,Ką veikti žiemos vakarais?”

  DSCF6830Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko rytmetys  ,,Ką veikti žiemos vakarais?"  Vaikams į šį klausimą padės atsakyti knygos, su kuriomis mažuosius skaitytojus supažindino vyr.bibliotekininkė R.Durkienė. Vaikų literatūros skyriuje gausu leidinių, kuriuose pateikta informacija, kaip iš popieriaus, plastilino, siūlų, vaisių, medienos ir kitų medžiagų galima pasidaryti įvairius darbelius. Knygos taps gerais patarėjais ne tik vaikučiams, bet ir jų tėveliams. Kartu šeimoje dirbdami įvairius darbelius vaikučiai . ir jų tėveliai galės turiningai leist ilgus žiemos vakarus ir gražiai bendrauti. Taip pat vaikai gavo užduotėles(namų darbus), pabandė pasiruošti kai kurių karpinių šablonus.

 • Gyvenimo vargas, tapęs poezija

  DSCF67692014-ieji paskelbti Kristijono Donelaičio metais. Minime lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus 300-ąsias gimimo metines. Ta proga sausio 22 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis vakaras „Donelaitis tarp mūsų“. Buvo ir svečių: sudalyvauti renginyje ir paskaityti K. Donelaičio kūrybos mielai sutiko Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Dovidauskienė su vyru Vidmantu Dovidausku bei gimnazijos moksleiviai Eidvilė Kadytė ir Tadas Andriuška.

  Skaityti daugiau...

 • Filmo (ir apysakos) „Riešutų duona“ vakaras

  riesutu-duona skelbimas