Naujienos

 • Turiningas kovo mėnuo kaimų bibliotekose

  Kovo mėnesį Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos filialai vėl kvietė savo skaitytojus pabūti kartu.

  Skaisčią kovo 12-osios popietę Labardžių bibliotekoje skambėjo Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ eilutės „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą...“. Labardžių bibliotekos vedėja Loreta Jurkienė susirinkusiems priminė lietuvių grožinės literatūros pradininko biografiją, paskui popietės dalyviai skaitė poemos „Metai“ ištraukas.

  Kovo 18 dieną Daugėdų bibliotekoje vyko popietė vaikams Knygnešio dienai paminėti „Spaudos draudimas ir knygnešystė“. Popietėje dalyvavo Daugėtų pradinio ugdymo mokiniai. Bibliotekos vedėja Audronė Siautilienė papasakojo vaikams, kodėl yra minima knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba. Lietuviai šiam draudimui priešinosi. Lietuviškos knygos ir laikraščiai slapta ėjo iš rankų į rankas. Milžinišką darbą atliko draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai.

  Skaityti daugiau...

 • Pasikeitė mūsų darbo laikas

  MIELI BIBLIOTEKOS LANKYTOJAI,

  Informuojame, kad nuo 2014 m. balandžio 1 d. keičiasi Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos darbo laikas. Nuo šiol Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka dirbs

  pirmadieniais – penktadieniais nuo 9.30 iki 18.00 val.

  Daugėdų filialas dirbs:

  Pirmadieniais – penktadieniais nuo 9.30 iki 18.00 val.

  Medingėnų filialas dirbs:

  pirmadieniais, antradieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais nuo 12.00 val. iki 17.00 val.

  Tverų filialas dirbs:

  Pirmadieniais – penktadieniais nuo 8.30 iki 17.00 val.

  Dėkojame, kad esate kartu !!!

  Bibliotekos administracija

 • „Papuoškim vaikystę eilėraščiu“

  2000 metais UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasaulinės poezijos dieną. Pirmoji Poezijos diena buvo paminėta Paryžiuje, kur yra UNESCO būstinė.

  Ta proga Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį, skirtą draugystei su poezija.  Apie poetus, rašančius vaikams ir apie poezijos knygeles, esančias bibliotekoje, vaikučiams papasakojo vyr.bibliotekininkė R.Durkienė. Vaikai skaitė savo išmoktus eilėraščius, džiaugėsi knygelių iliustracijomis.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

 • „Ieškantiems poezijoje meilės, gėrio...“

  P1060224Nors kovo 15-ąją stipriai lijo ir pūtė smarkus vėjas, ištikimi poezijos gerbėjai gausiai rinkosi į jaukiai įrengtą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką. Joje vyko susitikimas su literatais iš Tauragės klubo „Žingsniai“.

  Renginį pradėjusi bibliografė Vilma Piliuvienė visiems susitikimo dalyviams palinkėjo laiko įkvėpimui, kurį galėtume padovanoti sau, artimiesiems, nes gebėjimas kurti – tai didžiausia dovana, kurią gamta apdovanojo žmogų. Kur poezija, ten ir meilė, o kur meilė - ten ir gėris.

  Literatų klubo „Žingsniai“ vadovė Vilija Užmiškienė papasakojo, kad klubas gyvuoja apie 17-18 metų, jame yra 21 narys: 15-16 aktyvių, kurie nuolat kuria, leidžia knygas, aktyviai visur dalyvauja. Pristatė žmones, kurie dovanojo ne tik savo eiles, bet ir knygas bibliotekai. Lina Astrauskienė padovanojo savos poezijos knygą „Iš jausmo gimsta žodis...“, Indra Pliuščekova-Uginčienė - „...Su meile“, prozininkas-fantastas Remigijus Žukauskas savo romaną „Psichologinė lygtis“. Savo kūrybą skaitė Iveta Skurvydienė, Bronislava Žilienė, Jadvyga Margevičienė, Bronislovas Jagminas. Savo eiles paskaitė viešnia iš Telšių Laura Lu.

  Skaityti daugiau...

 • „Ką mums reiškia Kovo 11-oji?“

  DSCF0194Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį, skirtą Kovo 11-osios šventei. Apie 1990-ųjų kovo 11-osios dienos įvykius, jų reikšmę mūsų šalies istorijai ir kiekvienam Lietuvos piliečiui. Kalbėta su vaikais, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas turi gerbti Lietuvos nepriklausomybę, jos vėliavą, herbą ir himną. Kiekvienas lietuvis turi saugoti savo kalbą, puoselėti savo tautos papročius. Buvo skaitomi eilėraščiai apie tėvynę, veikė knygų ir nuotraukų parodėlė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo tema.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija