Naujienos

 • Vaikų rytmetis „Knygos pasakoja apie žemę“

  Rytmetys žemei 05-21 011Daugelyje pasaulio šalių  nuo 2001 metų  gegužės 22d. švenčiama biologinės įvairovės diena. Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Knygos pasakoja apie žemę“. Vyr. bibliotekininkė R. Durkienė  supažindino vaikus su bibliotekoje esančiomis knygomis, enciklopedijomis, žinynais, pasakojančiais apie žemės biologinę įvairovę.  Papasakojo vaikams, kad įdomias ir didžiules augalų kolekcijas galima pamatyti botanikos soduose.  Po to vaikai ėjo į parką, kur domėjosi , kiek ir kokių  augalų rūšių auga jame.

  Baigiantis renginiui R. Durkienė palinkėjo mažiesiems skaitytojams gerai užbaigti mokslo metus, įdomių atostogų ir visada jaustis savo nuostabios žemės šeimininkais, saugoti ir puoselėti jos gamtą.

 • Vaikų rytmetis „Muziejų turtai“

  Rytmrtys muziejams 022Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė jaunuosius skaitytojus į rytmetį, skirtą tarptautinei muziejų dienai.  Vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė papasakojo vaikams, kad tarptautinė muziejų diena minima gegužės 18 d. nuo 1978 metų. Toji diena minima 150-yje šalių. Įvairių šalių muziejuose rengiamos atvirų durų dienos, konferencijos, muziejų naktys.  Bibliotekininkė papasakojo vaikams apie Lietuvoje esančius muziejus, paaiškino, kad informaciją apie įvairius muziejus ir juose esančius eksponatus galima rasti specialiose knygose bei internete. Po to vaikai pasakojo, kokiuose muziejuose jiems teko lankytis ir kokius eksponatus jie ten matė.  R. Durkienė vaikams palinkėjo gražios ateinančios vasaros ir įdomių, prasmingų atostogų apsilankant bibliotekoje ir Lietuvos muziejuose.

 • „mES – 10“ Rietavo viešojoje bibliotekoje

  P1060479Gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, į Rietavo sav. I. Oginskio viešąją biblioteką sugužėjo gausus būrys Rietavo L. Ivinskio gimnazijos trečiokų. Šiemet sukanka 10 metų, kai Lietuva yra Europos Sąjungos narė, tad šie vaikai – Lietuvos kaip ES narės bendraamžiai. Rietavo sav. I. Oginskio viešosios bibliotekos bibliotekininkės pakvietė vaikus linksmai susipažinti su ES.

  Bibliotekai vadovaujanti Rita Dičiūnienė pasitiko vaikus ir jiems papasakojo, kiek knygų turi biblioteka.  Bibliografė Vilma Piliuvienė trumpai papasakojo, kas yra ES, kada ir kas ją įkūrė, kokie jos simboliai ir esminė  veikla. Po to vaikai dalyvavo linksmoje viktorinoje, kuri padėjo įtvirtinti įgytas žinias. Parungtyniavę dešimtmečiai iš balionų suformavo ES vėliavą, kuri nuotaikingai plevėsavo vaikų šurmulyje. Kadangi susitikimo tikslas nebuvo parungtyniauti, visi vaikai buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis – knygų skirtukais, o klasių auklėtojos gavo po knygą apie ES ir po saldainių maišelį pasivaišinti visai klasei. Labai džiaugiamės šiuo susitikimu ir tikimės pratęsti bendravimą. Nuoširdžiai dėkojame Rietavo L. Ivinskio gimnazijai ir mokytojoms Zitai Bočkuvienei bei Virginijai Auškalnienei už bendradarbiavimą!

  Bibliotekininkė Ieva Kimtienė

  P1060479 P1060485

 • Vaikų rytmetys „Kai knygelė buvo draudžiama“

  2014-05-07 022Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.  Šiemet sukanka 110 metų nuo 1904m. gegužės 7-osios, kai po 40 draudimo metų caras paskelbė lietuviško žodžio laisvę.  Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Kai knygelė buvo draudžiama“.  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė papasakojo vaikams apie spaudos ir lietuviško žodžio draudimo laikotarpį, kuris truko keturis dešimtmečius, apie Lietuvos šviesuomenės pasipriešinimą tam draudimui, apie pasiaukojantį knygnešių darbą, gabenant uždraustą lietuvišką knygą bei spaudą.  Vaikams buvo pristatytos bibliotekoje esančios knygos, kuriose rašoma apie šį sunkų lietuvių tautai laikotarpį.  Baigiantis renginiui R.Durkienė palinkėjo vaikams gražaus pavasario su lietuviška knyga, kvietė ypatingai gerai mokytis lietuvių kalbos ir literatūros, ir didžiuotis tuo, kad esame lietuviai ir gyvename laisvoje, be jokių draudimų, Lietuvoje.

 • Vaikų rytmetys „Knygos apie paminklus“

  Baigiasi  keturioliktoji nacionalinė nacionalinė bibliotekų savaitė.  Rietavo  Irenėjaus Oginskio  viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Knygos apie paminklus“. Artėja vasaros atostogos. Atostogų metu yra puiki galimybė pažinti gimtąjį kraštą. Susipažintisu gamtos, istorijos, kultūros paminklais.  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė papasakojo vaikams apie tai, kokie yra paminklai, kuo jie mums svarbūs. Pristatė knygas, kuriose yra informacija apie  įvairius paminklus Lietuvoje. Paragino vaikučius domėtis Lietuva ir jos kultūriniu paveldu.