Naujienos

Vasario 16-ta Labardžių bendruomenėje

2Vasario 16 dieną Labardžių bendruomenė, kartu su visa Lietuva, šventė savo šalies gimtadienį. Kultūros namuose šventinį koncertą dovanojo mūsų vaikai ir anūkai. Patys gražiausi, su meile sakomi žodžiai, šokamų  šokių, dainuojamų  dainų nuoširdus  atlikimas, nuostabus instrumentų skambėjimas – visa tai sklido iš gabių ir ypatingai mielų atlikėjų. Taip gali tik laisvas, laisvoje šalyje gyvenantis ir savo Tėvynę mylintis žmogus. 

Labardžių filialo kult. renginių organizatorė Tatjana Stancelienė.

Skaityti daugiau...

„LIETUVA POEZIJOS POSMUOSE“

1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė vaikučius į rytmetį „Lietuva poezijos posmuose“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Apie 1918m. vasario  16-osios istorinę reikšmę, apie tai, kad pernai profesorius Liudas Mažylis Vokietijos archyvuose atrado   Nepriklausomybės akto originalą, apie  Lietuvos vėliavą, himną ir herbą , apie Lietuvos prezidentus su jaunaisiais skaitytojais kalbėjo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

Veikė parodėlė „Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena“. Vaikai renginio metu skaitė lietuvių poetų eilėraščius apie Lietuvą.

Skaityti daugiau...

„SAUGUS INTERNETE“

1Saugesnio interneto diena Vasario 5-oji minima jau šešiolikti metai daugiau nei 120 pasaulio šalių.  Lietuvoje šiais metais nuo vasario 4dienos iki 9 dienos paskelbta „Saugesnio interneto savaitė“, kurios metu vyksta įvairūs renginiai.

Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį ‚“Saugus internete“.  Apie saugaus naudojimosi internetu bei kitokiomis skaitmeninėmis technologijomis taisykles su vaikais kalbėjosi vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Aiškintasi apie nuotraukų skelbimą bei pažintis internete. Kalbėta apie būtinybę kompiuteriuose įdiegti  legalias antivirusines programas, aiškintasi, kaip elgtis, norint žaisti žaidimus. Vaikams buvo pristatyta literatūra ta tema, kurią turi vaikų literatūros skyrius.  Vaikai pasakojo, kaip jie naudojasi internetu ,ką patys galvoja apie saugumą internete.

Skaityti daugiau...

PAMINĖJO AKTORIŲ JUBILIEJUS

2Rietavo meno mylėtojų klube „Mūza“ paminėti Lietuvos teatro ir kino aktorių Vlado Bagdono ir Gedimino Girdvainio jubiliejiniai gimtadieniai.

Šių metų sausio 16 dieną Vladui Bagdonui sukako 70 metų, o sausio 19 dieną Gediminas Girdvainis atšventė savo 75-ąjį gimtadienį. Apie iškilių teatro ir kino aktorių gyvenimą bei  darbą susirinkusiems kalbėjo klubo kuratorė Romualda Durkienė.  Prie arbatos puodelio klubo narės dalinosi įspūdžiais apie matytus šių aktorių darbus teatre bei kine, kalbėta apie jų indėlį į Lietuvos kultūros lobyną.

Skaityti daugiau...

„PUSIAUŽIEMIO PASAKOS“

1Sausio dvidešimt penktąją Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vaikai susirinko į rytmetį „Pusiaužiemio pasakos“.

Apie pusiaužiemį, kaip nubunda barsukas ir meška, kaip jie verčiasi ant kito šono, kaip pagal pusiaužiemio dieną žmonės senovėje spėjo ateinančių metų orus vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

Buvo  skaitomos pasakos apie žiemą, eilėtaščiai ir kitokios snieguotos istorijos. Veikė knygų parodėlė.

Skaityti daugiau...

Subkategorijos