Naujienos

 • „KNYGA – GERIAUSIAS DRAUGAS“

  1Balandžio 24-30 dienomis visoje Lietuvoje  skaitytojai kviečiami į Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius taip pat pakvietė mažuosius skaitytojus į popietę „Knyga – geriausias draugas“.

         Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė su vaikučiais kalbėjosi apie knygos kelią iki skaitytojo, apie knygos reikšmę žmogaus gyvenime. Supažindino su pačiomis naujausiomis lietuvių ir užsienio rašytojų knygomis vaikams ir paaugliams. Popietės metu buvo apdovanoti geriausi vaikų literatūros skyriaus skaitytojai, kurie gražiausiai 2016 metais draugavo su  knyga. Padėkos raštus ir knygeles-dovanas vaikams įteikė viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė.

      R.Durkienė palinkėjo vaikams ir toliau gražiai draugauti su knygelėmis, vaikučiai vaišinosi saldainiais ir dalinosi įspūdžiais apie jiems labiausiai patikusias knygas.

  Bibliotekininkė R. Durkienė

  Skaityti daugiau...

 • Skaitymų ir linksmybių puota

  1Antrąją 17-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės dieną, balandžio 26-ąją, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje šurmuliavo didelis būrys vaikų iš Žadvainių pagrindinės mokyklos ir  Rietavo lopšelio - darželio priešmokyklinės grupės bei jų mokytojos ir auklėtojos.

   Literatūrinė valandėlė mažiesiems „Skaitymo ir linksmybių puota“ prasidėjo labai linksmai ir turiningai. Mažuosius šventės dalyvius pasitiko Pepė Ilgakojinė, kuri vaikus supažindino su gerai pasaulyje žinomais knygelių „Mikė Pūkuotukas“, ,,Meškiukas, vardu Pedingtonas“, ir kitų knygelių veikėjais – meškiukais. Paskui mokytojos, auklėtojos ir vaikai garsiai skaitė Vytės Nemunėlio pasaką „Meškiukas Rudnosiukas“.

  Per antrąją renginio dalį mažieji bibliotekos lankytojai žiūrėjo animacinį filmuką „Mikė Pūkuotukas“ bei žaidė įvairius žaidimus. Vaikams labiausiai patiko žadinti miegančią mešką, kuria visi norėjo būti. Taip pat linksmybių puotoje vaikai drauge su Pepe traukė „Meškiukų dainą“, o padainavę skubėjo „Gaudyti meškų“. Pabaigoje visi džiaugėsi lietumi. Ne, ne tuo, kuris barbeno už lango. Saldainių lietumi.

  Pepė Ilgakojinė, išlydėdama laimingus ir kupinus gerų emocijų vaikus, apdovanojo juos Meškiuko portretais, kuriuos vaikai parsinešę galės nuspalvinti.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos direktorė

  Erika Pranckevičienė

   

  Skaityti daugiau...

 • „RIETAVE SUŽIBUS ELEKTROS LEMPUTĖ“ (Elektrifikacijos Lietuvoje 125-ečiui)

   1Balandžio 25 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius  pakvietė mažuosius skaitytojus į popietę, skirtą Lietuvos elektrifikacijos 125-ečiui.

  Apie tai, kad Rietavo dvarą valdant kunigaikščiui Bogdanui Oginskiui 1892 metų balandžio 17 dieną, per šv.Velykas, Rietavo dvaro rūmuose ir Rietavo bažnyčioje įsižiebė pirmosios elektros lemputės Lietuvoje, apie Lietuvos elektrifikacijos vystymąsi vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Popietės metu su vaikais kalbėta  apie elektrinių tinklą Lietuvoje ir pasaulyje, apie ekologišką elektros energijos gamybą ir apie atominių elektrinių katastrofas.

   Popietės metu veikė knygų ir dokumentų apie Lietuvos elektrifikacijos raidą parodėlė.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitymo ir linksmybių puota

  skelbimas maziesiems

 • “Skaitymas – didelis malonumas kultūringam žmogui”

  skelbimas 2017 04 21v2