Naujienos

 • ,,Vasaros skaitymo iššūkis 2017 m.“ įveiktas!

  1Vasaros pradžioje Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka pakvietė savo skaitytojus sudalyvauti visoje Lietuvoje vykusiose literatūrinėse varžytuvėse „Vasaros skaitymo iššūkis 2017 m.“, kurias inicijavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka drauge su Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus, Kauno apskrities, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosiomis bibliotekomis, Lietuvos aklųjų biblioteka bei Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija. Nors skaitymo iššūkį priimti sutiko ne tiek daug mūsų bibliotekos skaitytojų, džiugu, kad beveik visiems dalyvavusiems jį pavyko įveikti.

  Greičiausiai iššūkio užduotis įveikė Raimonda Jasinskienė, Kristina Maslauskienė, Loreta Jurkienė, Ieva Vaičikauskaitė, Dainora Batavičienė. Laureatės apdovanotos specialiais prizais – ryškiaspalvėmis kuprinėmis, skaitymo pagalvėlėmis bei diplomais.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos

  direktorė Erika Pranckevičienė

  Skaityti daugiau...

 • ,,Iki, vasarėle, iki “

  1Rugpjūčio mėn. 29 dieną Labardžiuose esantys ir dar atostogaujantys, nuo saulės įdegę maži ir dideli vaikučiai skubėjo į Labardžių bendruomenės namų aikštę, į popietę – vasaros palydėtuves ,,Iki, vasarėle, iki “.

  Pasveikinta atėjusi būsima pirmokė Gabrielė. Jai ir kitiems mokinukams, bei jų tėveliams, palinkėta įspūdingų naujų mokslo metų, kantrybės, Labardžius garsinti gerais darbais ir pasiekimais.

  Kad kelionė į darželį, mokyklą būtų saugi – visi kartu prisiminėm pagrindines kelių eismo taisykles. Viktorinos ,,Stabtelėk, apsižvalgyk, mašinas visas matyk“ metu daugiausia taškų surinko ir pagrindinį prizą laimėjo dvi šaunios mergaitės – Sigita Čaplinskaitė ir Laura Rumšaitė. Visiems mažiesiems susirinkusiems eismo dalyviams padovanoti atšvaitai.

  Išeidama vasarėlė labardiškiams paliko daug prizų ir siurprizų. Užduotys rungtynėms slėpėsi gėlių žieduose, kurias komandoms reikėjo kuo greičiau surasti. Tarp ,,Vasaros“ ir ,,Rudens“ vyko smagi kova. Žaidėm boulingą, darėm žalią kilimą, puošėm savo kapitoną, lenktyniavom įvairiausiose estafetėse, savo vardus užrašėm ant akmenukų. Kova tarp kapinonų vainikavo šios dienos varžybas.

                Įvairių spalvų atsisveikinimo žodžiai vasarai palikti ant asfalto.

                Kad išliktų smagios emocijos – surengta linksmųjų mimikų fotosesija.

  Maloniai pavargę popietę baigėm ant pievelės prie patiestų vaišių. Juk taip gera visiems kartu dar pasidžiaugti paskutiniais saulutės spindulėliais, pasidalinti pasiruošimo į mokyklą rūpesčiais...

                                                               Labardžių bibliotekos vadovė Tatjana Stancelienė  

  Skaityti daugiau...

 • Piešinių paroda - konkursas

  skelbimas 2017 08 17

 • „PASAKOS APIE GĖLES“

  1Artėja Žolinių šventė. Rugpjūčio 9 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį, pasikalbėti apie žolynus.

  Apie žolinių šventę, apie žolynų ir gėlių vietą žmogaus gyvenime, apie estetines ir gydomąsias jų savybes vaikams papasakojo bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Renginuko metu buvo skaitomos pasakos apie gėles, vaikai dalinosi patirtimi, kaip sudžiovinti patinkamą žolyną. Taip pat jiems buvo pristatytos knygos apie gėles, žolynus, jų auginimą,  esančios vaikų literatūros skyriuje.  Mažieji piešė savo mylimas gėles.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • „ 2017 -IEJI - LIETUVIŲ TAUTINIO KOSTIUMO METAI “

  1Liepos 28 –ąją Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius  pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį  „2017-ieji – Tautinio kostiumo metai“.

       Apie lietuvių tautinį kostiumą,  jo  kaip vieno iš tautos ir valstybės simbolių svarbą ir reikšmę vaikams papasakojo bibliotekininkė Romualda Durkienė. Kalbėta apie Lietuvos regionų tautinių rūbų panašumus ir skirtumus. Rytmečio dalyviams pristatytos knygelės apie lietuvių tautinį kostiumą.  Vaikai susipažino su kostiumų detalėmis, raštais, spalvomis.  Po to patys vaikučiai pabandė sukurti  tautines juostas popieriuje.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  Viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...