Naujienos

 • Venecijos Kaukių paroda bibliotekoje

  1Vasario 13-ąją Venecijos kaukių parodos pristatymą pradėjusi Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė kalbėjo, jog netrukus švęsime Užgavėnes. Tačiau Rietavo bibliotekos sienas puošia ne Užgavėnių kaukės – didelės, išraiškingos, perkreiptais veidais ir didelėmis nosimis, čia kabo elegantiškos Venecijos kaukės. Nuo senų senovės iki šių dienų mes slepiamės po kaukėmis, pagamintomis iš medžio, popieriaus, tekstilės, plastiko ar kitokių medžiagų per Užgavėnes, naujametinius karnavalus ar kitas šventes. Per amžius taip elgėsi mūsų protėviai, senųjų civilizacijų ir kultūrų atstovai. Iš kur tokia stebuklinga kaukės trauka ir galia? Kokia kaukės paslaptis? Galimybė likti neatpažintam, paslėpti savo veidą, identitetą. Kaip teigia garsus lietuvių menininkas Stasys Eidrigevičius "Kaukės - tai veidai, kuriais galima užsidengti veidą. Ne tam, kad jį paslėptum, o tam, kad atvertum savo sielą. Įdomu kokia magija slypi šiose, Venecijos kaukėse, kuriomis puošiasi tūkstančiai turistų, Italijos gyventojų  įstabiame festivalyje? Būtent tokias kaukes pirmadienio vakarą pristatė ir apie jas pasakojo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja Rima Drevinskienė.

  Mokytoja R. Drevinskienė pasakojo, kad prieš penkerius metus jau brandinusi mintį su savo mokinėmis daryti Venecijos kaukes, kurių nuotraukas kažkada mačiusi viename kalendoriuje. Įkvėpta gražių pavyzdžių, mokytoja ėmė piešti, modeliuoti savo variantus, ieškoti įvairių kaukių darymo būdų. Pusę metų gimnazijoje „virė“ ilgas kūrybos procesas – Venecijos kaukių kūrimas. „Ilgai mąstėme su mergaitėmis, kaip reikėtų išgauti reikiamą kaukės formą. Lipdėme ir iš modelino, ir iš papjė mašė, panaudojome audinius, dekoracines priemones, akrilinius dažus. Internete ieškojome įvairesnių pavyzdžių, rinkomės ornamentiką. Darbas labai smagus. Pasijauti lyg koks dizaineris Juozas Statkevičius. Per pamokas būdavau apimta euforijos. Buvo labai smagu patarti, padėti mergaitėms kuriant kaukes“, – pasakojo R. Drevinskienė.

  Susižavėjimo neslėpė viena parodos lankytoja „Manau, kad šias kaukes turi pamatyti ne tik Rietavo savivaldybės gyventojai. Pirmiausia jos turėtų apsilankyti kaimų mokyklose, ir kitose Rietavo savivaldybės įstaigose“.  Rietaviškiai džiaugėsi gražiais darbais, uždavė nemažai klausimų mokytojai R. Drevinskienei, šiltai ir maloniai bendravo.

  Paroda bibliotekoje veiks iki 2017 m. vasario pabaigos tad, radus laisvą minutę, visus kviečiame apsilankyti ir pasidžiaugti Venecijos kaukėmis.

  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • Saugesnio interneto savaitė

  skelbimas 17 02 10

 • Kaukių paroda

  skelbimas 02 08

 • „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“

  1Vasario 7 d. jau 14-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių bus minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugų elgesį internete, skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šių metų dienos šūkis – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“.

  Saugesnio interneto diena yra švenčiama nuo 2004 metų. Pirmaisiais metais šią dieną minėjo 13 Europos šalių ir Australija. Dabar ši diena švenčiama daugiau nei 120 šalių visame pasaulyje. Vasario 6-12 d. vyksta Saugesnio interneto savaitė 2017 ir Rietavo viešoji biblioteka prisijungė prie šios iniciatyvos. Bibliotekoje organizuojami renginiai, skatinantys internetu naudotis saugiai ir atsakingai.

  Vasario 6 diena lankėsi Rietavo lopšelio - darželio auklėtiniai : „ežiukų“  ir „boružėlių grupės su auklėtojomis. Renginio metu siekėme skatinti vaikus ir jaunus žmones atsakingiau naudoti internetu, sužinoti daugiau apie interneto teikiamas galimybes. Renginyje organizuojamomis veiklomis siekėme jaunimui pasakyti ir parodyti, kad internetas nėra tik internetiniai žaidimai, socialiniai tinklai, patyčias skatinantys straipsniai, betiksliai pokalbiai su mažai ar visai napažįstamais žmonėmis.

  Norėjome parodyti, kad internetas – tai neišsenkantis žinių šaltinis, kuris gali būti labai naudingas mokantis ar kuriantis įvairius dalykus. Siekėme parodyti, kad saugesnio interneto temai nesame abejingi. Skirtingos veiklos, skirtingos organizacijos, skirtingos temos (menas, kūryba, mokslas, technologijos), skirtingos amžiaus grupės, tačiau bendras tikslas – pažinti virtualųjį pasaulį ir daugiau sužinoti, kokios yra jo galimybės.  

  Skaityti daugiau...

 • Saugesnio interneto savaitė

  skelbimas 02 03