Naujienos

 • Bibliotekoje „Meškiukų“ grupė

  1Sausio 22 d. Rietavo bibliotekoje lankėsi būrys Rietavo lopšelio-darželio priešmokyklinės „Meškiukų“ grupės vaikų su auklėtojomis Stase Vaičekauskaite ir Irute Jokubaityte. Vaikai apžiūrėjo bibliotekoje eksponuojamą piešinių parodą „Stebuklingas miestas“ ir pasisėmė įkvėpimo savo kūrybai. Laukiame ir Jūsų!

  Skaityti daugiau...

 • „ŠARLIS PERO IR JO NUOSTABIAUSIOS PASAKOS“

  1Šių metų sausio 12 dieną sukako 390 metų kai gimė prancūzų pasakininkas, rašytojas, poetas Šarlis Pero. Jo sukurtos pasakos „Gražuolė ir pabaisa“, „Pelenė“, „Nykštukas“, „Motušės žąsies pasakos“, „Batuotas katinas“ ir kitos gyvuoja  ir žavi mus jau pusketvirto šimtmečio.

  Rašytojo jubiliejų paminėti mažuosius skaitytojus pakvietė Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius.   Apie Šarlio Pero gyvenimą ir kūrybą vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Rytmečio metu buvo skaitomos Š.Pero pasakos, su skaitytojais aptarti pasakų herojai.  Bibliotekininkė pristatė ir bibliotekoje esančias Šarlio Pero pasakų knygas.

  Skaityti daugiau...

 • Paroda „Stebuklingas miestas“

  1Sausio 18 d. Rietavo bibliotekoje lankėsi būrys Rietavo L. Ivinskio gimnazijos antrokų su mokytoja Genovaite Šauliene. Vaikai apžiūrėjo bibliotekoje eksponuojamą piešinių parodą „Stebuklingas miestas“ ir pasisėmė įkvėpimo savo kūrybai. Laukiame ir Jūsų!

  Skaityti daugiau...

 • „Stebuklingas miestas“

  1Sausio 12 d. popietę Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko Šilalės meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių piešinių parodos „Stebuklingas miestas“ atidarymas. Šventiškai nuteikė ir muzikiniu numeriu popietę pradėjo Rietavo M. Kl. Oginskio meno mokyklos gitaristų ansamblis, vadovaujamas Aleksejaus Morozovo. Poezijos kūriniu susirinkusiuosius pasveikinusi bibliotekos l. e. p . direktorė R. Dičiūnienė žodį perdavė Šilalės meno mokyklos dailės mokytojai Laimutei Rupšytei. Mokytoja papasakojo, kad vaikai piešė tokius stebuklingus miestus, kokius juos įsivaizduoja. Kuriant taikytos dvi technikos: pirmiausiai vaikai tapė naktį ir kalnelius, tada juos papuošė margais nameliais iš karpinių. Vaikų darbeliai ryškūs ir traukiantys akį, šilti ir jaukūs.

  Paroda veiks iki kovo 1 d. Kviečiame apsilankyti!

  Skaityti daugiau...

 • „1991-ųjų SAUSIS“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „1991-ųjų Sausis“.

  Apie 1991-ųjų metų įvykius, apie lemtingąją    Sausio 13-ąją  vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Buvo pagarsintos visų žuvusiųjų pavardės ir vardai. Po to vaikučiai pagerbė žuvusiųjų atminimą tylos minute.   Bibliotekininkė papasakojo vaikams, kaip tą sausį  saugoti Parlamento į Vilnių vyko žmonės iš visos Lietuvos, taip pat ir iš Rietavo.    Vaikučiai susipažino su  tų dienų foto kronika, kurioje daug nuotraukų darytos rietaviškio Kęstučio Jasaičio.

  Skaityti daugiau...