Naujienos

 • Skuodo R. Granausko viešoji biblioteka kviečia dalyvauti konkurse „Kuriame žemaitiškai“

  penSkuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka kviečia žemaitiškai rašančius literatus dalyvauti konkurse „Kuriame žemaitiškai“.

  Konkurso nuostatai:

  http://www.svb.lt/lt/1593-konkursas-kuriame-%C5%BEemaiti%C5%A1kai.html

  Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas informuoja, kad pradedama rinkti medžiaga naujai knygai. Ji bus panaši į jau išleistą knygą „Cirulėlis", kuri yra skirta jaunesniam mokykliniam amžiui. Nauja žemaitiškai parašyta knyga bus skirta vyresniam mokykliniam amžiui. Kūriniai gali būti sukurti ne tik dabar, bet ir iš archyvų, ar kitų rankraščių. Jei turite tokios medžiagos savo fonduose, prašome pasidalyti. Autorių amžius neturi reikšmės. Knyga bus su iliustracijomis. Kviečiame ir autorius, norinčus piešti ar jau turinčius knygai tinkamų iliustracijų.

  Kūriniai konkursui teikiami iki 2017 m. gegužės 31 d. adresu:

  Birutės g. 8, Skuodas, arba el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

   

 • „PABERS ŠALPUSNIS GELTONAS SAULES...“

  1„PABERS ŠALPUSNIS GELTONAS SAULES...“ (Literatūrinis vakaras, skirtas poetės B.Lengvenienės 75-osioms gimimo metinėms)

  Kovo pavasariniai vėjai  ant sparnų atneša ir Rietavo garbės pilietės, Lietuvos rašytojų sąjungos narės, šviesios atminties poetės Birutės Lengvenienės jubiliejinį, septyniasdešimt penktąjį  gimtadienį.

  Visą kovo mėnesį Rietavo savivaldybėje nuvilnijo renginių ciklas, kuris pažymėjo mūsų kraštietės - poetės jubiliejų.

  Apie Rietavo garbės pilietės, Lietuvos rašytojų sąjungos narės, šviesios atminties poetės Birutės Lengvenienės gyvenimą ir kūrybą papasakojo Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė. Skambėjo B.Lengvenienės lyrikos posmai, eilėraščiai vaikams bei humoreskos, kurias nuotaikingai ir šmaikščiai žemaičių tarme paskaitė skaitovai. Taip pat buvo pristatytas poetės kūrybinis palikimas – visos 20 knygų.

  Dalinamės akimirkomis iš vykusio B. Lengvienienės  jubiliejinio renginių ciklo Rietave, Daugėduose, Labardžiuose, Pelaičiuose, Medingėnuose ir Tveruose. 

  Skaityti daugiau...

 • „TEATRO STEBUKLAS“

  1Artėjant tarptautinei teatro dienai, kovo 24 d., Rietavo savivaldybės  Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į smagų rytmetį.

  Apie teatrą, kaip meno reiškinį, apie teatrų tinklą Lietuvoje, jų įvairovę vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Rytmečio metu vaikai išbandė scenos kalbos ir raiškiojo skaitymo pratimus, bandė suvaidinti mizanscenas iš bibliotekoje esančių pjesių vaikams.  Linksmai ir išradingai stengėsi sukurti įvairius personažus.

  Išlydėdama mažuosius skaitytojus R.Durkienė pakvietė juos visus aktyviai lankytis Teatro dienų Rietave šventiniuose spektakliuose.

   

  Skaityti daugiau...

 • LANKĖSI MAŽIEJI...

  maziejiKovo 24 dieną Rietavo savivaldybės  Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje lankėsi vaikų lopšelio darželio  „  Bitučių“ grupės auklėtiniai.

  Apie biblioteką, kur gyvena knygelės, jiems papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Ji supažindino vaikučius su bibliotekos skaitytojų teisėmis ir pareigiomis, parodė, kokių knygelių vaikučiai gali rasti bibliotekos lentynose ir pakvietė mažuosius tapti knygelių draugais.      

 • „Velykoms artėjant“

  zuikisPavasaris atneša ir nuostabiai gražią Kristaus ir žemės prisikėlimo šventę – Velykas. Ta proga Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė jaunuosius skaitytojus pokalbiui apie artėjančią šventę.

  Apie Gavėnios laikotarpį, Velykų švenčių tradicijas  vaikams papasakojo bibliotekos tarnautoja Romualda Durkienė. Popietėje buvo kalbama apie velykinio margučio simbolinę reikšmę, jo puošybą, dažymo ir marginimo būdus. Prisiminti tradiciniai  Velykų valgiai. Kalbėta apie verbas bei Atvelykį (mažąsias vaikų velykėles).