Naujienos

Protų mūšis „Žemaitija"

1Ar žinai kad: rytą žemaičiai dažniausiai pradėdavo koše. Apie Skuodą norėdami pasiteirauti, ar jau po pusryčių, klausdavo: „Ar jau po košės?“ Niekur daugiau Lietuvoje neaptiksime tiek daug košės pavadinimų: marškonė, pusmarškonė, šilkinė, pusšilkinė, pusiauėdinė, kruštinė. Tai ir dar daugiau buvo galima sužinoti Labardžių bibliotekoje, kur po šventinio savaitgalio labardžių kaimo jaunimas protų mūšyje tikrino žinias apie Žemaitiją. Ar žinai, kad ubladė – tai ne paukštis ir ne papuošalas, ir ne skara, o taip Žemaitijoje buvo vadinama lauko virtuvė su duonkepe krosnimi, o viškus -tai trobos pastogė. Renginys skirtas Žemaitijos metams paminėti.

Labadržių bibliotekos vadovė Loreta Jurkienė

Skaityti daugiau...

Su Šv. Velykom!!!

sveikinimas Velykoms 2019

„Laisvės kovų takais“

1Balandžio 18-osios vakaras Rietavo sav. I. Oginskio viešojoje bibliotekoje buvo ypatingas –Lietuvos savanoriams atminti skirtą fotografijų parodą pristatė Vytautas Mačiulaitis. Save Vytautas vadina paprastu, eiliniu žmogumi, tačiau nuo jo sklindanti dvasinė šiluma, jautrumas, meilė Tėvynei ir pagarba jos istorijai pakylėja. „Negimiau tuo metu, kai savanoriai kovojo už Tėvynės laisvę, tad šios nuotraukos – mano būdas tarnauti Lietuvai. Tikiuosi, kad jos primins tuos, kuriems turime būti dėkingi už laisvę ir tai, jog laisvė nėra duotybė“, - kalbėjo Vytautas. Svečioje šalyje gyvenęs ir dirbęs fotografas sako ten nejautęs dvasios pilnatvės, todėl auginti vaikus grįžo į Lietuvą. Fotografuoti savanorių kapus paskatino šeimos istorija – Vytauto senelis taip pat buvo savanoris. Dabar, lankydamas ir fotografuodamas kapus, Vytautas jau yra aplankęs nemažą dalį Lietuvos ir sukaupęs didelį fotografijų rinkinį. Menininkas pastebi, kad savanorių kapų būklė po truputį gerėja – jie tvarkomi, prižiūrimi, restauruojami ir statomi nauji kryžiai. Fotografas pasakojo, kad lankantis tokiose vietose apima dvejopi jausmai: viena vertus, slogutis dėl kruvinos Lietuvos istorijos, kita vertus – pasididžiavimas taip, kurie savo gyvenimą atidavė dėl mūsų visų laisvės. Neįtikėtina, kaip tokioj mažoj šaly, toks nedidelis būrys bendraminčių, lyginant su priešininkais, sugebėjo ne tik per dešimt metų kovoti, bet ir galų gale pasiekti tikslą.

Lietuvos savanorių istorija yra kiekvieno iš mūsų istorija. Jau nėra nė vieno gyvo Lietuvos kūrėjo savanorio, todėl saugoti jų prisiminimą dabar yra mūsų užduotis, - sako Vytautas.

Išskirtinė, tiesiai į mus kalbanti paroda bibliotekoje veiks iki gegužės 31 d.

Esate laukiami.

Skaityti daugiau...

Knygos padeda neskubėti

1Balandžio 2 d. į Daugėdų biblioteką rinkosi Daugėdų pradinio ugdymo mokinukai. Čia vyko popietė skirta tarptautinei vaikiškos knygos dienai.  Popietę pradėjo bibliotekininkė Audronė Siautilienė, kuri vaikams papasakojo, kad balandžio 2 –oji yra žymiojo Danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip tarptautinė knygos diena. Todėl šia proga į biblioteką atvyko pasakų herojė „Pepė“ (Eglė Fabijonavičienė Rietavo kultūros centro renginių organizatorė).

Renginio metu Pepė su vaikais žaidė žaidimus, sekė jiems H.K. Anderseno pasaką „ Nauji karaliaus rūbai“. Po to„Pepė paskelbė konkursą „Gražiausias knygos skirtukas“ Visi vaikai darė skirtukus ir burtų keliu buvo išrinktas nugalėtojas. Juo tapo I klasės moksleivis Nojus Uznys, kuriam atiteko prizas Eglės Fabijonavičienės parašyta knygutė „Skrynelė paslapčių“. Vaikams labai patiko susitikimas su „Pepe“ jie visi jai padėkojo ir pakvietė dar ne kartą atvykti į svečius.

Audronė Siautilienė

Skaityti daugiau...

Knygos “PRISIJAUKINK PRIGIMTĮ...“ pristatymas

1Balandžio devintosios popietę Į Rietavo Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką rinkosi miesto gyventojai. Čia vyko plungiškės literatės Adelės Daukantaitės poezijos knygos „Prisijaukink prigimtį...“ pristatymas.

Vakaro metu autorė papasakojo knygos gimimo istoriją, kalbėjo apie tai, kas įkvepia ją rašyti ne tik prozą, bet ir kurti eiles. Skambėjo eilėraščiai iš naujosios knygos, Romena Zabielienė dainavo dainas Adelės Daukantaitės tekstais.  Šiuolaikiniais šokiais vakarą nuspalvino autorės anūkė Viktorija Rupeikaitė. Renginį moderavo poetė plungiškė Irena Stražinskaitė – Glinskienė.

Vakaro dalyviai džiaugėsi  nauja knyga, maloniai bendravo su autore.

Kviečiame visus mylinčius poetinį žodį į biblioteką susipažinti su nauja poezijos knyga „Prisijaukink prigimtį...“.

Skaityti daugiau...

Subkategorijos