Naujienos

 • ,,Moterys – moterims‘‘

  1„ Moters paskirtis - atskleisti grožį. Moteris kuria jaukumą, o jis susijęs su grožiu. Grožis ir jaukumas eina koja kojon“. (Popiežius Jonas Paulius II ).

  Šiais žodžiais vakarą ,,Moterys – moterims‘‘ pradėjo renginio vedančioji Vida Meškauskienė. Pasveikinusi susirinkusias moteris su artėjančia švente, pakvietė parodos iniciatorę Neringą Pocevičienę papasakoti apie šių darbų įprasminimą surengiant parodą, pristatyti šios parodos darbų mokytoją  ir autores. Renginyje dalyvavusios moterys pasidalijo mintimis apie svajonę tapyti, svajonės įgyvendinimą  ir ateities planus. Vakaro metu daug skambių dainų mums dovanojo vokalinės grupės ,,Romantika“ moterys, savo kūrybą paskaitė Danguolė Kiršienė ir Danutė Lukošienė.

  Abejingi neliko ir vyrai. Dėkojo vakaro viešnioms Tverų seniūnijos seniūnas Antanas Zalepūgas, Tverų parapijos klebonas Aivaras Pudžiuvelis .

  Tapybos darbų paroda veiks iki Šv. Velykų. Prašome apsilankyti ir pasidžiaugti gražiais paveikslais.

  Tverų bibliotekos vedėja Danielė Grauslienė

  Skaityti daugiau...

 • “Europrotai” Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje

  1Kovo 20 d. Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko trečiasis viktorinos „Europrotai“ etapas. Žaidime vėl dalyvavo penkios komandos. Po įnirtingos kovos pirmąją vietą užėmė komanda „Bendraminčiai“. Žaidimo dalyviai turėjo gerokai pasukti galvas ir atsakyti į gudrius, nelengvus klausimus.

   L. e. p. direktorė Rita Dičiūnienė

  Skaityti daugiau...

 • „MENAME KNYGNEŠIŲ ŽYGDARBIUS“

  1Kovo 16 -ąją minėjome Knygnešio dieną. Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė jaunuosius skaitytojus į renginį, skirtą šiai dienai paminėti.

  Apie spaudos draudimo metus, apie Lietuvos knygnešių nuopelnus išsaugant lietuvišką spausdintą žodį, apie vyskupo Motiejaus Valančiaus indėlį į knygnešių judėjimą vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Jaunieji skaitytojai buvo supažindinti ir su iškilaus knygnešio Jurgio Bielinio gyvenimu ir veikla.

  Renginio metu vaikai susipažino su Lietuvos knygnešių atminimo įamžinimo vietų nuotraukomis, sprendė kryžiažodį apie knygnešius.

  Skaityti daugiau...

 • Kompiuterinio raštingumo mokymai

  1Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje prasidėjo projekto „Prisijungusi Lietuva“ kompiuterinio raštingumo mokymai. Pirmoji grupė mokosi pagal pradedantiesiems skirtą programą, tačiau biblioteka siūlo ir kompiuterinio raštingumo kursus pažengusiems vartotojams. Norinčius lankyti kursus kviečiame registruotis Rietavo sav. I. Oginskio viešojoje bibliotekoje (Plungės g. 19) arba telefonu 8 448 68612. KURSAI NEMOKAMI.

  Projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymus organizuoja  asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ (VIPT), UAB „Baltijos kompiuterių akademija“, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, VŠĮ „Informacinių technologijų institutas“.

  Bibliotekininkė Ieva Kimtienė

  Skaityti daugiau...

 • „BIRUTĖS POSMAI ŽEMAITIJAI IR ŽEMAIČIAMS“

  1Ankstyvo pavasario vakarą į Rietavo kultūros centro mažąją salę rinkosi rietaviškiai. Čia vyko literatūrinis – muzikinis vakaras, skirtas  Rietavo garbės pilietės, poetės Birutės Lengvenienės  77-ąjam gimtadieniui ir Žemaitijos metams. Vakaro pradžioje tylos minute buvo pagerbtas iškilių Rietavo žemaičių Birutės ir Petro Lengvenių atminimas.

  2019-ieji yra paskelbti Žemaitijos metais, todėl vakaro metu buvo skaitoma poetės kūryba žemaičių tarme, skambėjo žemaitiškos dainos, Žemaičio pasas buvo įtektas folklorinio ansamblio vadovei Aidai Liutikienei. Renginyje dalyvavo Rietavo kultūros centro skaitovės, kultūros centro folklorinis ansamblis „Kadaginis“, Choras  „Jūrava“ , Tietavo TAU vokalinis ansamblis ir mažieji L.Ivinskio gimnazijos IVc klasės skaitovai. Renginį vedė ir režisavo  vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Renginio organizatoriai : Rietavo Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka ir Rietavo savivaldybės kultūros centras.

  Skaityti daugiau...