Naujienos

 • Piešinių paroda

  1Rietavo sav. I. Oginskio viešoji biblioteka jau seniai bendradarbiauja su Rietavo M. Kl. Oginskio meno mokykla. Balandžio 12 d. bibliotekoje susirinko abiejų šių įstaigų bičiuliai – čia buvo atidaryta nauja Meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių piešinių paroda. Dailės mokytoja Stanislava Šarkauskaitė papasakojo, kad parodai atrinkti piešiniai sukurti per ilgą laiką, vieni iš jų – teminių pamokų darbai, kiti – išlaisvintos vaikų vaizduotės rezultatas. Pasitardami su mokytoja, moksleiviai patys renkasi, kaip norėtų išreikšti savo vaizduotę popieriaus lape. S. Šarkauskaitė linksmai prasitarė, kad kartais su vaikų nuomone nesutinka, bet nugali, žinoma, kūrėjas. Padedami mokytojos, apie savo piešinius kalbėjo ir patys vaikai. Jie pasakojo, kada ir kaip gimė konkretus piešinys, kokia jo technika. O parodoje eksponuojamų darbų technika pati įvairiausia: akvarelė, kreidelės, tušas, purškiami dažai ar net štampavimas kempinėle... Piešiniai labai skirtingi, nuo portretų, peizažų iki abstrakcijų. Įdomu ir smagu apžiūrinėti tokią parodą, klausantis mažųjų menininkų komentarų.

  Kviečiame ir Jus suskubti ir iki gegužės mėn. vidurio atvykti pasigrožėti mažųjų Rietavo dailininkų darbais!

  Skaityti daugiau...

 • Mokinių darbų paroda

  skelbimas 2018 04 04

 • Poezijos vakaras

  skelbimas 2018 04 03

 • „PRAKALBINKIM EILĖRAŠTĮ“

  12000m. UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Pirmoji pasaulinė poezijos diena paminėta Paryžiuje, kur yra UNESCO būstinė.

  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos  Vaikų literatūros skyrius pakvietė savo skaitytojus į rytmetį „Prakalbinkim eilėraštį“, skirtą pasaulinei poezijos dienai paminėti. 

  Apie poeziją, jos kūrėjus vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Buvo pristatytos žymiausių  Lietuvos poetų poezijos knygos vaikams. Vaikai patys skaitė savo mėgstamiausius eilėraščius. Kalbėta ir apie teksto ir iliustracijų ryšį poezijos knygose. Mažieji skaitytojai patys iliustravo savo pasirinktus skaityti eilėraščius.

  Skaityti daugiau...

 • „APIE VELYKŲ BOBUTĘ IR SPALVOTUS MARGUČIUS“

   

  1Artėja viena gražiausių pavasario švenčių –  Velykos.  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus pasikalbėti apie šią šventę.

  Apie Verbų sekmadienį, Velykų tradicijas vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Kalbėta apie verbų rišimą, margučių dažymą, šventinius tradicinius valgius.  Vaikai pasakojo, kaip pas juos šeimose ruošiamasi šventėms, kaip margina kiaušinius.

  Vaikučiams buvo pristatytos knygelės, kuriose rašoma apie Velykų švenčių papročius ir tradicijas. Kiekvienas renginio lankytojas gavo po keletą tradicinių velykinių valgių receptų, kuriuos galės išbandyti per ateinančias šventes.

  Skaityti daugiau...