Naujienos

 • Vaikų vasaros stovykla „PAŽINSI PAVELDĄ – PAŽINSI PATS SAVE“

  1   Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius  jau tryliktą kartą pakvietė mažuosius skaitytojus į vasaros stovyklėlę „Pažinsi paveldą – pažinsi pats save“. Projektas tęstinis (nuo 2006 m.), vaikučiai stovyklavo birželio 1 - 8 dienomis.

     2018-ieji – Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio metai, taip pat Simono Daukanto metai. Stovykloje vaikučiai gražiai bendravo, Apsilankė Papilėje Simono Daukanto muziejuje, aplankė jo kapą. Apie Lietuvos  nepriklausomybės  šimtmetį bei Sąjūdžio trisdešimtmetį kalbėta viešnagės Rietavo muziejuje metu.  Vaikai susitiko su rašytoja Igne Zarambaite, mokėsi lietuvių liaudies dainų su Rietavo kultūros centro kapelos vadove Aida Liutikiene,  piešė, lipdė, žaidė, pramogavo, gražiai bendravo ir turiningai leido pirmąsias vasaros dienas.

    Stovyklos vadovės mokytoja Birutė Butkuvienė ir vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė  stengėsi vaikams suteikti kuo daugiau naudingos informacijos apie Lietuvos kultūros bei istorijos paveldą, organizavo prasmingą ir įdomų vaikų laisvalaikį.

   Projekto partneriai – Rietavo kultūros centras ir L.Ivinskio gimnazija.

  Skaityti daugiau...

 • „Švieskime vaikus“ – vėl Rietave

  1Karštą birželio 4 dienos rytą Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko dviguba šventė. Čia lankėsi Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ atstovė Rasa Jatulienė. Ji fondo vardu įteikė knygų rinkinius, kurie bus perduoti Rietavo savivaldybės švietimo ir kultūros įstaigoms. Kartu su R. Jatuliene atvyko rašytoja, knygos „Skudurinukė“ autorė Ignė Zarambaitė. Ji ne tik pristatė savo knygelę, bet ir vedė kūrybines dirbtuves Rietavo L. Ivinskio gimnazijos pradinukams. Dirbtuvių metu vaikai mokėsi, kaip patiems iš medžiagų atraižų pasidaryti lėlę – skudurinukę. Visą rytą bibliotekoje tvyrojo gera nuotaika, skambėjo vaikų šurmulys.

  2013 m. įkurto Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ tikslas – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygomis vaikams,  skatinti vaikus skaityti, o rašytojus – kurti literatūrą vaikams.

  Skaityti daugiau...

 • „RIETAVO LITERATŪRINIS PAVASARIS 2018“

  1Praėjo dveji metai ir vėl Rietavo parke po žydinčiais kaštonais susibūrė poezijos ir muzikos mylėtojai.

  Rietavo literatūrinio  pavasario renginiai prasidėjo dar 1994 metais. Pirmosiose šventėse savo kūrybą rietaviškiams dovanojo tik savi – Rietavo literatai. Vėliau į šventę pakvietėme Plungės „Vingiorykštės“ klubo narius. Šventė vyksta kas antri metai ir joje dalyvauja daug svečių.  Štai ir šiemet į šventę suvažiavo kūrėjai iš Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos rajono (Gargždų), Plungės, Šiaulių, Šilalės, Telšių . Jie visi drauge su Rietavo literatais pasidalino savo kūrybos žiedais. 

  Gražiai šventę papuošė muzikiniais kūriniais Rietavo M.K.Ogimskio  meno mokyklos mokiniai ir mokytojai.

  Šių metų Rietavo literatūrinis pavasaris skirtas Lietuvos valstybės nepriklausomybės šimtmečiui. Šventę organizavo Rietavo Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka ir Rietavo savivaldybės kultūros centras,  talkino „Mūzos“ klubo nariai.

  Skaityti daugiau...

 • „Ką byloja lietuvių padavimai , legendos ir sakmės“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi  Žadvainių pagrindinės mokyklos pradinukai.  Jie dalyvavo  rytmetyje „Ką byloja lietuvių padavimai, legendos ir sakmės“.

  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė  supažindino vaikus su bibliotekoje esančiomis legendų, sakmių ir padavimų knygomis . Papasakojo apie lietuvių mitologiją.  Renginio metu buvo skaitomos įvairios legendos, padavimai, sakmės.   Kalbėta apie lietuvių deives Mildą, Gabiją, Žemyną, Laimą ir su jomis susijusias šventes.

  Skaityti daugiau...

 • „MANO ŠEIMYNĖLĖ“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį, skirtą Šeimos dienai. 

  Apie šeimos dieną, jai skirtus renginius, apie šeimos svarbą kiekvienam žmogui su vaikais kalbėjosi vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.    Vaikučiai pasakojo apie kiekvieno jų šeimos tradicijas, apie savo šeimos augintinius. Mokytoja Birutė Butkuvienė papasakojo vaikams apie savo šeimos tradicijas ir bendrus darbus su visa šeima, parodė filmuotą medžiagą.  Po to visi rytmečio dalyviai piešė savo šeimos portretą.

  Skaityti daugiau...