skelbimas 2021 02 11Vasario 13-21 dienomis vyks knygų ir žaidimų festivalis „RYŠ(K)IAI“, kurio metu vyks virtualūs susitikimai su autoriais, knygų pristatymai, viktorinos ir konkursai Facebook paskyrose „Terra Publica“ ir „Debesų ganyklos“. Taip pat festivalio metu bus galimybė įsigyti knygų ir žaidimų su nuolaidomis, knygas su autorių autografais interneto svetainėje www.terrapublica.lt ir gauti dovanų! Kviečiame prisijungti prie renginių ir pasidalinti festivalio renginiais su savo draugais.

2021-ieji – neeiliniai metai. Praėjo šimtmetis nuo pirmojo archyvo įkūrimo Lietuvos Respublikoje. Minint šią sukaktį 2021-ieji paskelbti Archyvų metais. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka pristato virtualių straipsnių ir nuotraukų ciklą ,,Iš bibliotekos archyvų".

Pirmoji virtuali paroda skirta ,,ONOS JUKNAITĖS - STRAZDIENĖS atminimui". Šią gražią žiemos dieną Rietavo kultūros namų mišraus choro ,,Jūrava" vadovei (1936-2016) būtų sukakę 85 –eri.

Iš Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos periodinių leidinių archyvo, virtualią parodą parengė bibliografė Vilma Piliuvienė

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris - Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka.

Pripažinti ir pradedantys menininkai bei kultūros kūrėjai, prestižinių įvairių sričių nacionalinių ir tarptautinių premijų laureatai, Lietuvos ir tarptautinių konkursų nugalėtojai ir laureatai kviečia vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius į nuotaikingą kūrybinį nuotykį skaitmeninėje erdvėje.

Kviečiame pažaisti paskutinį šiais metais projekto "Nenuobodžiauk!" edukacinį žaidimą „Obuolys nuo obels…“, sukurtą pagal  Rasos Bačiulienės dvikalbių patarlių knygų seriją „Kol gyveni, tol ir mokaisi“. Spauskit ant nuorodos ir smagiai praleiskit laiką!

Kviečiame pažaisti paskutinį šiais metais projekto "Nenuobodžiauk!" edukacinį žaidimą „Obuolys nuo obels…“, sukurtą pagal  Rasos Bačiulienės dvikalbių patarlių knygų seriją „Kol gyveni, tol ir mokaisi“. Spauskit ant nuorodos ir smagiai praleiskit laiką! Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

https://kahoot.it/challenge/01002761?challenge-id=47960073-8a27-47fe-828f-418d416d49d3_1603697552054

Žemaičių tarmė – unikali ir išskirtinė, per ilgus metus išsaugojusi savo archajiškumą ir įrodžiusi, kad yra labai gyvybinga. Puoselėdama žemaitiškumą, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka kasmet organizuoja Rietavo savivaldybės vaikų, mokinių ir suaugusiųjų šventę – konkursą „Skaitīmā Žemaitėškā“. Šiemet šventei persikėlus į virtualią erdvę, buvo numatyta jai skirti vieną savaitę – lapkričio 21- 30 d. Be galo džiugu, kad dėl didelio dalyvių skaičiaus šventė užsitęsė iki gruodžio 11 d. Virtualioje šventėje dalyvavo kviestiniai bibliotekos svečiai ir savanoriai, kurie nusifilmavo skaitydami žemaitiškus kūrinius, o filmukai buvo skelbiami bibliotekos facebook paskyroje. Tarp skaitovų – ir žinomi iš Rietavo savivaldybės kilę žmonės, kurie čia jau seniai negyvena, bet juose gyva meilė Rietavui ir žemaičių tarmei.

Nuoširdžiai dėkojame šventės dalyviams: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorei, operos solistei Aušrai Liutkutei, Rietavo seniūnijos seniūnui Tomui Daukšui, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pavaduotojui, akordeonistui Vytautui Kažukauskui, operos solistei Joanai Gedmintaitei, Rietavo krašto literatei Genovaitei Česnauskienei, Petrutei Bulvydaitei, Reginai Tolenienei, Beatai Kleibaitei, Ugnei Grigaitytei, Gintarei Pučkorienei, Deimantei Gudaitytei (mok. J. Rimeikienė), Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos Teatro klasės auklėtiniams Kajui Vyšniauskui, Liepai Daukšaitei, Aurimui Jasui, Tomui Abromavičiui, Gabrieliui Jasui, Gabijai Čeledinaitei, Liepai Miškinytei, Gustei Turskytei (mok. V. Andriuška).

Labai smagu, kad ši virtuali šventė pritraukė įvairaus amžiaus dalyvių ir sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo. Gera jausti, kaip žemaičių tarmė šildo širdis ir sujungia klausytojus.

Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

Atvirutė