bibliotekavisiems
Lietuvos viešosios bibliotekos laukia, kada vėl galės plačiai atverti duris išsiilgtiems skaitytojams.

Beje, gal jau pastebėjote, kad nuo lapkričio bibliotekų įėjimus papuošė „Biblioteka visiems“ logotipas?

Jis simbolizuoja norą ir gebėjimą priimti visus, nepaisant mūsų visų įvairumo, elgesio, bendravimo ar reagavimo į aplinką skirtumų.

Bibliotekos tampa dar prieinamesnės įvairią negalią turintiems žmonėms!

 https://drive.google.com/drive/folders/1ypfJOhpQyNlYgift0z_muqrgCUWjwyFi?usp=sharing

Heida 2Pripažinti ir pradedantys menininkai bei kultūros kūrėjai, prestižinių įvairių sričių nacionalinių ir tarptautinių premijų laureatai, Lietuvos ir tarptautinių konkursų nugalėtojai ir laureatai kviečia vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius į nuotaikingą kūrybinį nuotykį skaitmeninėje erdvėje.

Tęsiame projektą "Nenuobodžiauk!" Vaikų ir jaunimo literatūros vertėja, geriausio vertimo paaugliams laureatė Indrė Klimkaitė kviečia atrasti vokiečių klasiką - Johannos Spyri knygą "Heida". Kol vertėja skaitys ištraukas, galėsite grožėtis dailininko Remigijaus Januškevičiaus iliustracijomis ir klausytis Alpių kalnuose ošiančių eglių.

O dabar spauskit ant nuorodos ir pasiklausykit ištraukos, pasigrožėkite iliustracijomis.

https://www.youtube.com/watch?v=5dtE0UJiOS8

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneris - Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka.

kailiaiNAUJAS, NUOTAIKINGAS KŪRYBINIS IR PAŽINTINIS PROJEKTAS ,,NENUOBODŽIAUK”!!! Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris - Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka.

Pripažinti ir pradedantys menininkai bei kultūros kūrėjai, prestižinių įvairių sričių nacionalinių ir tarptautinių premijų laureatai, Lietuvos ir tarptautinių konkursų nugalėtojai ir laureatai kviečia vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius į nuotaikingą kūrybinį nuotykį skaitmeninėje erdvėje.

Patirti pažinimo ir kūrybinį nuotykį kviečia Rasa Bačiulienė, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dėstytoja, dvikalbių patarlių knygų serijos ,,Kol gyveni, tol ir mokaisi” autorė. Rasa kviečia spausti ant nuorodos ir žaisti žaidimą - viktoriną Ši knygų serija 2019 metais tarptautinėje Londono knygų mugėje buvo nominuota "International Excellence Awards" tarp trijų geriausių pasaulyje. Rasa kviečia spausti ant nuorodos ir žaisti žaidimą-viktoriną sukurtą pagal naują patarlių knygą vaikams "Jei su lapėm prasidėsi...", kurią šmaikščiais piešiniais iliustravo jaunosios kartos atstovė Gustė Bačiulytė. Beje, Gustės iliustracijų paroda įtraukta į Kultūros naktis 2020 specialiąją programą.

O dabar spauskit ant nuorodos ir žaiskit! Prasmingo ir smagaus užsiėmimo!!!

https://kahoot.it/challenge/506d0647-c0ca-4f4d-901c-455630e272a2_1600063200796

Rugsėjo 8 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka pakvietė mažuosius Rietavo savivaldybės gyventojus į nuotaikingą rytmetį – vaikų rašytojo Beno Bėranto knygos ,,Ponas Kampas” pristatymą-mini mono spektaklį.
Benas Bėrantas yra puikus vaikų literatūros žinovas. Nepriklausomas vaikų literatūros agentas (B. Bėrantas kol kas vienintelis nepriklausomas agentas Lietuvoje, dirbantis su vaikų knygomis) užsienyje ieško lietuviškoms vaikų knygoms idėjų, dažnai lankosi tarptautinėse knygų mugėse ir ten kuo išradingiau stengiasi pristatyti lietuvių autorių knygas. 

Pristatymas   Rugpjūčio 28 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje atidaryta iš Žemaitijos kilusio unikalaus dailininko Vlado Žiliaus (1939 – 2012) iliustracijų paroda.
Rugsėjo 9 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės ,,Kaip gimsta iliustracijos?“, kuriose dalyvavo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 4a klasės mokiniai su mokytoja Birute Butkuviene. Edukaciniame renginyje V. Žiliaus parodos projektų vadovė Rasa Bačiulienė papasakojo apie dailininko iliustracijų kūrybos ypatumus ir subtilybes.